دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی:

۳۰ درصد معتادان مراکز ترک خراسان رضوی غیربومی هستند

مراکز ترک اعتیاد - کراپ‌شده

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: بر اساس برآوردهای بهزیستی ۳۰ درصد معتادان متجاهر مراکز استان غیربومی هستند و از سایر استان‌ها به خراسان رضوی آمده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین ، مسعود فیروزی در پنجمین جلسه کمیته نظارتی مراکز ترک اعتیاد اجباری و کمپ‌های تبصره ۲ مشهد که در بهزیستی خراسان رضوی تشکیل شد، اظهار کرد: در حال حاضر رایزنی در خصوص تامین مکان برای افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر با نهادهای مسئول در جریان است.

وی با اشاره به مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست استاندار در خصوص جمع‌آوری ۴۰۰۰ معتاد متجاهر تا پایان شهریور گفت: باید زیرساخت‌ها و اعتبارات لازم برای اجرای این مصوبه فراهم شود که در حال حاضر در خصوص مکان و اعتبارات هنوز مشکلاتی وجود دارد که مسئولان استان در تلاش برای حل این مشکلات هستند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی همچنین به گزارش خود به شورای ششم شهر مشهد اشاره کرد و گفت: در این گزارش به اعضای شورا گفته شد که موضوع ساماندهی با توانمندسازی متفاوت است و آنچه انجام شده، عمدتا ساماندهی بوده و توانمندسازی نیاز به اعتبارات ویژه و بسیار بیشتری دارد که هنوز منابع آن احصا نشده است.

فیروزی اضافه کرد: در جلسه امروز موضوع مطالبات پیمانکاران مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد پیگیری برای تامین اعتبارات از شهرداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر انجام شود.

به گفته‌ مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ معتاد متجاهر در ۲۱ مرکز استان ساماندهی شده‌اند و در کل این مراکز نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان مطالبات معوق برای پیمانکاران وجود دارد.

وی ادامه داد: موضوع انتظامات و امنیت مراکز یکی دیگر از مباحث جلسه بود که بر اساس برآورد نیروی انتظامی تا پایان سال جاری نزدیک به ۴ میلیارد تومان هزینه دارد و هنوز رایزنی برای تامین منابع آن بین نهادهای دست‌اندرکار و اعضای شورای هماهنگی ادامه دارد.

به گفته‌ این مسئول مذاکره و مکاتبه با شورای هماهنگی استان، ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور و سازمان بهزیستی برای اتخاذ شیوه‌ تامین منابع، زیرساخت‌های توانمندسازی و ادامه‌ کار ساماندهی و بازتوانی معتادان متجاهر مشهد و استان ادامه دارد.

 فیروزی گفت: موضوع ساماندهی و بازتوانی معتادان متجاهر، پیچیدگی‌ها و جوانب مختلفی دارد که امسال با هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد. امیدواریم طی مدت باقی‌ مانده از تابستان به راهکار قطعی، جامع و پایدار برای این مساله دست پیدا کنیم و این پروژه‌ بزرگ را با موفقیت در استان به پایان برسانیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.