سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱

اتصال یک تریلیون شی به اینترنت تا سال ۲۰۳۰

اینترنت

رئیس هیئت مدیره انجمن بهره وری ایران، با بیان اینکه در حال حاضر ۸ میلیارد شی در جهان به اینترنت متصل است از افزایش این عدد به ۸ تریلیون شی تا سال ۲۰۳۰ خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی انجمن بهره وری ایران، آقای نصرالله جهانگرد در حاشیه دومین روز یازهمین همایش ملی بهره وری ایران که از سوی انجمن بهره‌وری ایران در حال برگزاری در سالن شیخ بهایی صندوق شکوفایی ونوآوری است به «نوآوری و دیجیتالی سازی، ارتقای بهره وری و رشد اقتصادی دانایی محور» اشاره کرد و با تاکید بر محورهای کلیدی در برنامه‌های توسعه ملی گفت: امنیت، سرمایه انسانی، زیست محیطی، اقتصاد، فرهنگ و فناوری از مهمترین محورهای کلیدی در تحول و رشد هر کشوری است.

 

وی افزود: برای اجرای برنامه‌های توسعه ملی، نیازمند مولفه هایی، چون سرمایه گذاری، داشتن سرمایه انسانی ماهر، فرهنگ و سرمایه‌های اجتماعی، دیجیتالی سازی، ضوابط و مقررات و زیست محیطی مدون هستیم.

 

رئیس هئیت مدیره انجمن بهره وری ایران در ادامه با اشاره به اثرات ترکیبی فناوری و بهره وری گفت: کاهش هزینه‌های فناوری پیشرفته یک شاخصه معرف انقلاب دیجیتال است. این امر نقش عمده‌ای در شتاب دهی به نوآوری ایفا می‌کند ضمن انکه با کاهش زمان انجام فعالیت‌ها سرعت دستیابی به نتایج نیز افزایش می‌یابد.

 

جهانگرد با بیان اینکه فناوری ارزان و بهتر در حال خلق جهانی متصل‌تر است، افزود: اکنون ۸ میلیارد شی به اینترنت متصل است و پیش بینی می‌شود این عدد تا سال ۲۰۳۰ به یک تریلیون برسد.

 

وی اضافه کرد: مساله نوآوری فراتر از تحقیق و توسعه است و نیازمند رویکرد سیستمی و همه جانبه است، لذا باید با تسهیل از توسعه و رشد نواوری با توسعه بازار کالاها و محصولات نواورانه در داخل و خارج زمینه‌های حمایت از این مساله را فراهم اوریم و هر چه بیشتر به سمت شبکه سازی عوامل با گسترش بستر شبکه، تعامل دانشگاه- صنعت و خدمات با نواوری، تعامل بازار و صنعت با استارت اپ‌ها گام برداریم.

 

جهانگرد گفت: باید به سمت دیجیتال سازی کلیه فرایندهای کشور و دسترسی داده‌های بزرگ نهادهای دولتی و عمومی برای نواوران، بنگاه‌ها حرکت کنیم همپچنین گسترش ارتباطات دیتا موبایل پر ظرفیت در سراسر کشور و تنظیم بازار و مقررات به نفع افزایش سهم بازار محصولات دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد.

 

وی در این همایش برخط افزود: ارزش گذاری اجتماعی و فرهنگی و تکریم نواوری بهره ورانه در سطوح مختلف بسیار مهم است و باید نواوری در تمام محورهای اقتصادی و اجتماعی رو به توسعه باشد تا جریان اقتصادی کشور به نفع تعمیق نواوری و بهره وری در ارکان اجرایی کشور از طریق سیاستگذاری در تخصیص منابع بودجه و مجوزها حرکت کند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن بهره وری ایران همچنین پیشنهاد کرد: بلید دیجیتال سازی کلیه فرایندهای کشور و دسترسی داده‌های بزرگ نهادهای دولتی و عمومی برای نواوران، بنگاه‌ها فراهم شود

 

به گفته جهانگرد، آموزش نگرش و مهارت الگوریتمی در حل مسایل و مهارت اموزی از دبستان برای همه احاد کشوریک الزام است و باید سرمایه گذاری در نواوری و بهره وری و متقابلا نواوری در سرمایه گذاری با تصویب قوانین مشوق اقتصادی از جمله کاهش هزینه‌های مالیاتی و هزینه‌های سرمایه گذاری گشترش پیدا کند.

 

وی با تاکید بر تسهیل قانونی روش‌های مشارکت و سرمایه گذاری مشارکتی Crowed soursing؛ و حذف محدودیت‌ها برای ورود سرمایه گذاری غیر دولتی به بخش‌های انحصاری همچنیم گفت: باید از فناوریها، نواوری‌های منجر به بهره وری عوامل پایه توسعه مثل آب، انرژی، خاک، هوا، سرمایه و زمان بصورت ویژه حمایت شود.

منبع:

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.