تحریم

کل اخبار:517

 • جهانگیری ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۰۸:۳۸

  فیلم| راهکار جهانگیری برای دور زدن تحریم‌ها

  معاون اول رئیس‌جمهور ماموریت جدید استانداران استان‌های مرزی را تشریح کرد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۳

  یک  تجربه، یک سرمایه ملی 

  نعمت الله سعیدی

  مثلاً دکتر ظریف و تیم همراه او، واقعاً اعتقاد قلبی داشتند که مذاکره به نفع انقلاب و منافع ملی ماست. آن‌ها با تمام همت خود و کاملاً دلسوزانه، قدم در این مسیر گذاشتند. ماه‌ها و سال‌ها با تمام توان مذاکره کردند و چانه زنی و بهترین و بالاترین تعهداتی را از طرفین مقابل گرفتند، که می‌شد با پرداختن چیزهایی که به طور نقد داشتیم، گرفت...

 • کنگره آمریکا ۱۳۹۷/۰۵/۰۸

  ابزارهای اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران چیست؟

  ردیابی مالی؛ به‌نام شفافیت، به‌کام تحریم

  سید حامد ترابی

  آمریکا این موارد را به‌عنوان راه‌های شفافیت مالی در کشورها مطرح می‌کند، اما در واقع این شفافیت برای آمریکایی‌هاست و چیزی جز شناسایی و ردیابی جریانات مالی نیست

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۲:۴۹

  شرکت‌های چینی: تحریم مانع تجارت با ایران نیست

  مدیران شرکت های چینی و کره جنوبی تاکید دارند اگر چه تحریم های آتی می تواند مشکل ساز باشد اما مانعی در تجارت با ایران نخواهد بود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۰:۴۰

  وزیر بهداشت در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور:

  اجازه نمی‌دهیم در حوزه سلامت آسیبی به مردم وارد شود

  وزیر بهداشت با اشاره به وجود بیش از ۹۰۰ بیمارستان در کشور، یادآور شد: مردم ساکن در مناطق شهری و روستایی در زمان بستری در بیمارستانهای دولتی به ترتیب ۱۰ و ۵ درصد از هزینه ها را پرداخت می کنند و دسترسی مردم با توزیع بیش از ۱۲ هزار پزشک متخصص و ساخت ۲۴ هزار تخت بیمارستانی، افزایش قابل توجهی یافته است. 

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۰:۴۱

  تنگه‌ای که می‌تواند نفس آمریکا را تنگ کند

  تنگه هرمز، مهم‌ترین منبع تأمین نفت دنیا به حساب می‌آید و به خطر افتادن و بسته شدن این نقطه، بازار انرژی را به خطر می‌اندازد، اهمیت چشمگیری دارد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۲:۰۴

  خوب و بد بنزین دونرخی

  هر لیتر بنزین در حالی برای چهارمین سال متوالی با قیمت هزار تومان در ایران عرضه می‌شود که اخیرا گمانه‌ها از بازگشت سیستم سهمیه‌بندی مصرف سوخت افزایش یافته است. این گمانه‌ها با توجه به احیای دوباره سیستم کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین و ضرورت کنترل مصرف سوخت در دوران تحریم مطرح می‌شوند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۵۵

  تشدید مشکلات تولید دارو با تحریم و کمبودنقدینگی

  جنجال بر سر آشفتگی بازار دارو در اثر تحریم‌ها و کمبود نقدینگی شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده دارو که از سازمان‌های بیمه گر طلب دارند، همچنان ادامه دارد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۳۰ ۱۱:۳۱

  چرا ایران از توتال شکایت نمی‌کند؟

  شرکت توتال که پس از برجام پروژه نان‌وآب‌دار فاز 11 پارس جنوبی را به دست گرفت، سرانجام از این پروژه کناره‌گیری کرد تا مورد تحریم‌های آمریکا قرار نگیرد.

 • امریکا ۱۳۹۷-۰۴-۲۸ ۱۱:۳۰

  آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

  وزارت خارجه آمریکا در اولین واکنش به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری از این کشور، آن را «بی اساس» خواند و گفت که واشنگتن قویا در این دادگاه از منافع خود دفاع خواهد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۴:۴۸

  تحلیل نرسی قربان کارشناس انرژی از تاثیرات تحریم نفتی ایران:

  پیش بینی دقیقی از میزان کاهش فروش نفت ایران در ماههای آینده وجود ندارد/ تاثیر مسدود شدن مبادلات بانکی از قطع فروش نفت بیشتر است

  قربان گفت: اگر تحریم کامل باشد فروش نفت به صفر می‌رسد و اگر تحریم ناقص باشد در این صورت هم می‌تواند شرایط و شکل‌های مختلفی داشته باشد. در این زمینه بازیگران زیادی مانند کشورهای اروپایی، چین، هند و... وجود دارد که پیشنهادهای هر کدام از آنها می‌تواند در وضعیت آینده فروش نفت تاثیرگذار باشد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۲:۰۹

  دو مسیر حفظ ارتباط با خودروسازان خارجی

  خودروسازان فرانسوی هنوز بسته‌های همکاری خود را با شرکای ایرانی پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، اعلام نکرده‌اند و این در شرایطی است که گفته می‌شود ادامه همکاری‌ها (به هر شکل) منوط به توافق نهایی میان ایران و اتحادیه اروپا است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۲

  رئیس اتاق بازرگانی تهران خبرداد

  عمده تخلفات از سیاست‌گذاری دولت ناشی می‌شود/ ۲۰۰ میلیارد دلار تقاضا برای ارز به وجود آمد

  رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در صدد تدوین برنامه ویژه صادراتی با کشورهای همسایه در زمان تحریم‌ها هستیم تا تنگناهای تحریم از این طریق کاهش یابد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۴:۴۷

  در نامه‌ای به رئیس جمهور مطرح شد؛

  ۳راهبرد پیش روی کشور برای مقابله باتحریم/ فروش فرآورده به جای نفت

  شبکه تحلیل گران اقتصاد مقاومتی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن توضیح سه راهبرد برای مقابله با تحریم، فروش فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام را در بی‌اثرکردن تحریم موثر اعلام کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۱:۴۱

  وضعیت «دارو» در زمان تشدید تحریم ها/ دانشگاه‌ها دارو ذخیره کنند

  آنطور که وزیر بهداشت عنوان کرده است، تحریم ها در حال جدی شدن است و می بایست، شرایطی فراهم کرد که مردم در حوزه سلامت، کمتر دچار مشکل شوند. شاید تامین «دارو»، مهم ترین اقدام دولت تلقی می شود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۱:۳۱

  شرکت بیمه فرانسوی همکاری با ایران را متوقف می‌کند

  شرکت بیمه اتکایی اسکور اس ای فرانسه اعلام کرد، به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران، قراردادهای جدیدی با ایران منعقد نخواهد کرد و قراردادهای موجود را نیز تمدید نخواهد نمود.

 • نفت ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۳:۱۵

  عرضه ریالی نفت در بورس، برای دورزدن تحریم ها

  مجتبی مرادی

  با توجه به وابستگی شدید اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی و همچنین نزدیک شدن به زمان بازگشت‌تحریم‌های آمریکا در زمینه فروش نفت کشورمان، بررسی راهکارهای مقابله و کم‌اثر کردن این تحریم‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

 • ایران ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۳

  فیلم|پاسخ کوبنده سران کشورمان به تحریم‌های آمریکایی

  پاسخ کوبنده سران کشورمان به تهدیدها و تحریم‌های آمریکایی، در قالب یک نماهنگ به تصویر کشیده شده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۱۶:۲۲

  از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس

  برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران تدوین شد

  برخی نمایندگان مجلس از تدوین برنامه جامع تحریم‌ناپذیری ایران، تحت عنوان «برنامه فعالانه ضدتحریم» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر دادند.

 • وحید شقاقی ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۴:۴۳

  یک اقتصاددان در گفت و گو با قدس آنلاین:

  اصلاح نظام مالیاتی از نان شب واجب‌تر است/ اقتصاد مقاومتی ظرف ۵ سال گذشته مغفول ماند

  فرزانه غلامی

  وحید شقاقی شهری می‌گوید: اگر اقتصاد مقاومتی ظرف ۵ سال گذشته مغفول نمی‌ماند اگر چه به سختی اما می‌توانستیم در مقابل تحریم مقاومت کنیم چرا که ظرفیت‌های اقتصادی ما بسیار زیاد است و همین ظرفیت‌ها که در اقتصاد مقاومتی دیده شده مقاومت ما را افزایش می داد.واقعیت این است که ابزارهای لازم و تدابیر اقتصادی لازم را نتوانستیم طراحی و اجرا کنیم به همین دلیل اقتصاد ما به منزله یک خودروی ضعیف در جاده خاکی، امکان مانور دادن بهینه را ندارد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۸

  ترامپ بر سر دوراهی: تحریم نفت ایران یا کنترل قیمت بنزین در آمریکا

  رویترز طی گزارشی نوشت: کاخ سفید یا باید صادرات نفت ایران را به صفر برساند، و یا اینکه قیمت بنزین را در آمریکا متعادل سازد. انجام هر دو کار به‌صورت همزمان امکان‌پذیر نخواهد بود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۷

  شهباز حسن پور پوربیگلری مطرح کرد؛

  جزئیات جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ التهابات بازار و گرانی های اخیر به جلسه بعدی موکول شد!

  عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه در خصوص توضیحات رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه بیان داشت: رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی مختصر و کوتاه درباره مشکلات دوره تحریم در دوره های گذشته مطرح و مقرر شد که در دوره جدید تحریم اقداماتی صورت پذیرد تا چنین فساد هایی دیگر در کشور رخ ندهد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۶

  خود تحریمی و علم انتقادی

  نعمت الله سعیدی

  هنوز که هنوز است، در هیچ کدام از دانشگاه‌های ما دو واحد درس ابتدایی و خشک و خالی در مورد «تحریم اقتصادی» نداریم! یعنی در دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی ما، انگار نه انگار که چیزی به اسم تحریم اقتصادی وجود دارد! 

 • ابوالفضل حسن بیگی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۹

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با قدس آنلاین مطرح کرد:

  ردپای عربستان و آمریکا در نابسامانی بازار ارز/ دولت نظارتی بر بازار و انبارهای احتکار کالا ندارد

  مینا افرازه

  ابوالفضل حسن بیگی اظهار داشت: آمریکا و عربستان به صراحت اعلام کردند که اگر ایران تا مبلغ ۲۰۰ میلیارد دلار، ارز به بازار تزریق کند آنها تمامی آنرا خریداری  خواهند کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۱:۵۹

  افتتاح‌هایی که در تهران تبدیل به خاطره شده‌اند

  نزدیک به ۱۰ ماه است که قالیباف از شهرداری تهران رفته ولی اصلاح طلبان با تمامی ادعاهایی که در مدیریت اجرایی داشتند، تاکنون نتوانسته‌اند کوچکترین دستاورد شهردار سابق را تکرار کنند.

 • ایران آمریکا ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۵:۰۶

  سیاست های از پیش شکست خورده آمریکا؛ تحریم، فرصتی برای تقویت اقتصاد مقاومتی

  جواد ماستری فراهانی

  اگر بخواهیم جنایت های متعدد آمریکا را در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، جاسوسی، نظامی، زیست محیطی، حقوقی و نقض قوانین بین المللی علیه بشریت برشمریم، از حیز شمار بیرون است و نمی‌توان از پس ذکر تمام آن برآمد، ولی با این همه تجربه نشان می دهد که غالب سیاست های آمریکا چه در سوریه، چه در عراق و افغانستان و چه در تسلیم کردن جمهوری اسلامی ناکام و ناموفق بوده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۴:۰۳

  اعتراف مشاور ترامپ به نقش‌آفرینی منافقین در ناآرامی‌های ایران/ جولیانی: تظاهرات‌های ایران به‌خودی‌خود رخ نمی‌دهد

  مشاور و وکیل شخصی ترامپ در جمع منافقین گفت که هدف از اعمال تحریم‌ها تغییر رژیم است و اروپا به‌خاطر حمایت از برجام باید شرمسار باشد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۴۱

  رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران:

  مشکلاتی که به دست خودمان ایجاد می‌شود کمتر از تحریم نیست

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دولت با گسترش و نقش خود در اقتصاد عملا رقیبی پرقدرت برای بخش خصوصی شد و این امر باعث شد سال‌ها نوآوری و خلاقیت در تولید و صنعت موتور اصلی خلق ثروت نباشد

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۱۷

  واکنش ترکیه به تحریم نفت ایران

  پس از آنکه آمریکا این هفته به کشورها اعلام کرد که باید از ماه نوامبر تمام واردات نفت خود از ایران را متوقف کنند، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت، کشورش به خواست دیگر کشورها روابط تجاری خود با ایران را قطع نخواهد کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۱:۲۹

  قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۴/۰۹

  قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۶۲ سنت، معادل ۲.۰۹ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۲۳ سنت رسید.