همه‌ی خبرهای امروز
 • سامرا ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

  قدس آنلاین بررسی می‌کند  

  اینجا چراغی روشن است/سیر تاریخی شهر «سامرا» از آغاز تا کنون

  نازلی مروت

  بنابر اسنادی که روزنامه‌های عراقی منتشر کردند، از دفتر یکی از شبه‌نظامیان عراقی سندی به دست آمده بود که در آن با وهابیون قراردادی بسته بودند تا حرمین عسکریین(ع) به مسجد بزرگ سامرا تغییر نام دهد، اذان شیعیان از حرم پخش نشود، نام عسکریین(ع) روی سنگ مرمر کف مسجد حک شود، سرداب غیبت تخریب شده و نامی از غیبت به میان نیاید.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۱:۳۷

  گزارش قدس آنلاین از موفقیت‌های روزافزون «مدارس مسجدمحور»

  محراب مسجد، سنگر تعلیم و تربیت

  فضای مدارس مسجدمحور آن قدر با نشاط است که بچه‌ها به هیچ وجه از بودن در مدرسه احساس خستگی نمی‌کنند. در این مدارس کار پرورش در کنار آموزش مورد توجه قرار گرفته است

 • مرحوم کوثری ۱۳۹۷/۰۶/۲۷

  کسانی که یاد و نامشان به محرم و صفر گره خورده است

  روایت‌هایی از 9 چهره حسینی

  آرمان اورنگ

  کم نبوده‌اند افرادی که زلفشان را به زلف این ایام گره زده‌اند تا حشر و نشرشان در دنیا و آخرت با حضرتش گره بخورد، درست مثل همه آدم‌هایی که نامشان امروز برای ما به یادگار مانده است.

 • 136 ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۷:۳۶

  هیئتی که مجوز خود را از امام حسین گرفته است

  هیئت شهدای حرم، امسال برای نخستین بار برپایی عزای اباعبدالله (ع) را تجربه کرد هیئتی که ماجرای برگزاریش همه را شگفت زده کرد.

 • 0 ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

  عشقبازی با نقاشی‌خط

  استاد«جلیل رسولی» به دنبال بهانه‌ای برای رونمایی از آثار عاشورایی‌ خود

  مجید تربت زاده

  در نهایت به خود پیامبر توسل کردم و ناخودآگاه یک مرکب قهوه‌ای رنگ را جلوی خودم گذاشتم و با انگشت اشاره‌ام شروع به نوشتن کردم که برای اولین بار در تمام طول خوشنویسی‌ام این شیوه را اجرا می‌کردم. در هنگام نوشتن ابتدا انگشتم به لرزش افتاد که برای خودم هم تعجب‌برانگیز بود...

 • عاشورا ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۵:۱۱

   توصیه‌های علما و مراجع به مبلغان ماه محرم

  مبارزه با فرهنگ نفاق با سلاح عاشورا

  جامعه اگر جامعه جاهل باشد می‌شود باطل را به صورت حق نشان داد. کاری که معاویه کرد، طبق نقل ابوریحان بیرونی و دیگر بزرگان، معاویه از راه انتشار تفکر بت‌فروشی درآمد سنگینی را به دست آورد.

 • ذ ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۱۸:۳۸

  ثواب روزه عید غدیر در کلام اهل بیت (ع)

  اهل بیت (ع) در بیاناتی به اهمیت و ثواب روزه روز عید غدیر اشاره کردند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۶-۰۶ ۱۲:۰۴

  نقدی بر "۱۲ دلاور"| آیا آمریکا قصد تسخیر دوباره افغانستان را دارد؟+ عکس

  جورج بوش تصمیم داشت که با یک حمله ریشه تروریسم را در افغانستان بخشکاند اما چرا نشد و چرا توسعه تروریسم در افغانستان باز هم رشد سینوسی دارد؟

 • قدمگاه ۱۳۹۷-۰۴-۳۱ ۱۱:۴۳

  روایت‌هایی تاریخی درباره ده‌ها مکان که در ایران به قدمگاه امام رضا(ع) مشهورند

  ...  که گر سرم برود برندارم از قدمت

  اورنگ

  قدمگاه نیشابور شاید مشهورترین قدمگاه در ایران باشد؛ مکانی که همچون مدفن یک بزرگ، محل زیارت مسافران و مجاوران قرار گرفته و سالانه زائران زیادی را به خود می‌خواند. در این میان اما، با یک جست‌وجوی کوتاه خواهید فهمید که این قدمگاه تنها یکی از ده‌ها مکانی است که چه به ادعا و چه به حقیقت قدمگاه امام رضا(ع) در ایران خوانده می‌شود؛ قدمگاه‌هایی که بیشترشان در مسیر حضرت رضا(ع) از شلمچه تا خراسان قرار دارند.