یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶

وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه‌های درمانی استان خراسان شمالی:

طرح تحول سلامت متعلق به روحانی است/ به برگزاری اینگونه مناظره‌های انتخاباتی اعتقادی ندارم

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت با اشاره به فرا رسیدن میلاد حضرت مهدی(عج) گفت: تمام ادیان و مذاهب بر آمدن موعود و نجات دنیا از ظلم و ستم و گسترش عدل و داد، وحدت نظر دارند.

به گزارش گروه اجتماعی «قدس آنلاین»  دکتر سید حسن هاشمی ظهر شنبه در آیین افتتاح پروژه های مهم درمانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی(بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد و آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان) اظهار کرد: انتظار دو نوع است یکی انتظار منفی است که با خمودگی و تنبلی همراه است و در سالهای پیش از انقلاب رواج داشت و عده‌ای تبلیغ می‌کردند که نباید حرکت کرد و باید صبور بود تا جهان، پر از ظلم، جور، جنایت و فحشا شود تا خدا صاحب ما را بفرستد.

وزیر بهداشت نوع دیگر انتظار را انتظار مثبت عنوان کرد و افزود: این نوع نگاه به انتظار، در دیدگاه امام راحل و انقلاب اسلامی وجود داشت و هر کسی در هر پست، مقام و جایگاهی، اگر گره از کار مردم باز کند، در مسیر انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) گام برداشته و جزء سربازان آن بزرگوار است.

هاشمی ادامه داد: متاسفانه کسانی که دل امام خمینی(ره) را خون کردند و منتظران منفی حضرت حجت هستند، هنوز هم وجود دارند و چهره عوض کرده و ارتقاء هم پیدا کرده اند و این گروه، با اصل مبارزه با رژیم طاغوت مخالف بودند زیرا معتقد بودند که مبارزه با آنها، ظهور این امام بزرگوار را به تاخیر می اندازد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: گاهی اوقات در تلویزیون می بینیم که برخی افراد آبروی مومنی را می برند، دروغ می گویند، تهمت می زنند و سیاه نمایی می کنند و خود را هم منتظر ظهور حضرت مهدی(عج) می دانند که امیدوارم ما از این جنس نباشیم و همانگونه باشیم که خداوند و حضرت حجت، می پسندند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، طرح تحول سلامت را متعلق به دکتر روحانی دانست و گفت: با عنایت خدا، همت رییس جمهور، کمک و همکاری مجلس و حمایت های مقام معظم رهبری، طرح تحول سلامت توانست به موفقیت نسبی برسد و حمایت مقام معظم رهبری از این طرح، بدان جهت بود که اقدامات طرح تحول سلامت برای فقرا، محرومین و درماندگان انجام شد اما ما اعتقاد داریم که این طرح، دیر آغاز شد و ای کاش از ابتدای انقلاب اسلامی چنین طرح هایی شروع می شد.

وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از ایجاد ۸۸ هزار متر مربع فضای بهداشتی، درمانی و آموزشی، توسط دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در سه سال گذشته، افزود: ایجاد ۸۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی، درمانی و آموزشی در مقایسه با ۱۱۰ هزار متر مربع فضای موجود از چندین دهه تا سال ۹۲، بسیار ارزشمند است البته چنین اقداماتی در کل کشور بویژه مناطق محروم و در مناطقی که آب و هوای مناسبی ندارند، نیر اتفاق افتاده که اقدامات بسیار مهم و اثرگذاری بوده است.

هاشمی اضافه کرد: دو روز پیش به جنوب استان کرمان سفر کردم که محروم ترین منطقه ایران است و برای اولین بار، مردم اسم ام آر آی و سی تی اسکن را می شنیدند و بیمارستانی را افتتاح کردیم که ساخت آن با زیربنای ۳ هزار متر مربع از ۱۸ سال پیش آغاز شده بود و تا دو سال پیش ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و خوشحالیم که در این دولت، ۳ بیمارستان را در منطقه جنوب استان کرمان افتتاح کردیم تا مردم این مناطق به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی بیشتری داشته باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به سفر سه روز پیش خود به استان سیستان و بلوچستان، نیز گفت: فرماندار ایرانشهر می گفت که در دولت یازدهم، تعداد پزشکان این منطقه از ۲۷ به ۱۵۰ پزشک افزایش یافته اما برخی افراد در تلویزیون سخنان نادرستی را در خصوص عدم توجه دولت به مناطق محروم به زبان می آورند که تاسف می خوریم.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت شاخص های سلامت در استان خراسان شمالی را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: به زودی شاهد ارتقای بیمارستانهای مانه و سلقمان و جاجرم از ۳۲ به ۶۴ تخت بیمارستانی خواهیم بود و اقدامات لازم برای احداث بیمارستانی در راز و جرگلان نیز انجام خواهد شد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در مناظرات تلویزیون یکی از آقایان به رییس جمهور می گفت که چرا اقدامات خود را از اواخر دولت شروع کردید باید بگویم که در شروع به کار دولت با کاهش یک چهارمی قیمت نفت روبرو شدیم و بسیاری از روزنامه های زنجیره ای و رسانه های دوستان، به تخریب دولت می پرداختند و زمان پرداخت یارانه ها به مردم، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با مشکلاتی مواجه می شد اما یارانه ها بطور کامل به حساب مردم واریز می شد در حالیکه بسیاری از کشورهای منطقه مانند عربستان، کویت و قطر در زمان کاهش قیمت نفت، با مشکلات جدی اقتصادی روبرو شدند.

هاشمی ادامه داد: همان برجامی که برخی دوستان به آن نسبت ناروا می دهند، باعث شد تا فروش و قیمت نفت ایران افزایش پیدا کند و پول آن سر سفره های مردم برود و موجب افزایش تولید و اشتغال شود. متاسفانه می گویند که دولت یازدهم پر خرج است اما دکتر جهانگیری چندماه پیش می گفت که بودجه وزارت آموزش و پرورش در ابتدای این دولت ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که به ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و نمی توان حقوق کارمندان دولت را با این بهانه که مخارج دولت زیاد می شود، افزایش نداد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: هزینه های زیادی برای انقلاب اسلامی شده و انقلاب اسلامی گران به دست آمده و فرزندان ایران در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی، به شهادت رسیدند و فرزندان این بزرگواران یتیم شدند اما آیا پست و مقام وزارت، وکالت و رییس جمهوری اگر با دروغ، تهمت، آبرو ریزی و تخریب همدیگر باشد، ارزش دارد؟

هاشمی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهدیم که برای بدست آوردن رای، انقلاب اسلامی و نظام را زیر سوال می برند نمی دانم چرا تا این حد سیاه نمایی و بداخلاقی می شود در حالی که انقلاب اسلامی ارزان به دست نیامده و باید از آن نگه داری و مراقبت کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اعتقادی به برگزاری مناظرات به این شکل ندارم، افزود: متاسفانه در این مناظره ها، اخلاق و نظام جمهوری اسلامی ایران آسیب می بیند سالها است که از نفوذ صحبت می کنیم اما زمانی که شورای نگهبان ۶ نفر را تایید صلاحیت می کند و باید فرد اصلح را انتخاب کنیم، شاهدیم که با نشان دادن اسناد مختلف آبروی همدیگر را می برند و این همان کاری است که ترامپ و کلینیتون در انتخابات اخیر انجام دادند و این چیزی جر نفوذ فرهنگ و سیاست غرب نیست.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: شاید با نشان دادن اسناد مختلف تصور کنیم که تسویه حساب کرده ایم اما مردم و جوانان، ما را از هم جدا نمی دانند و آن را به پای نظام جمهوری اسلامی ایران می گذارند بنابراین امیدواریم که مناظره ها در دوره های بعدی انتخابات به نحوی برگزار شود که با اعصاب و روح و روان مردم بازی نکند و به آن آسیب نزند.

۵۰ نفر از مصدومان زلزله به بیمارستان تازه افتتاح شده امام حسن (ع) منتقل شدند

به گزارش ایسنا، همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به زلزله اخیر خراسان گفت: ۵۰ نفر از مصدومان زلزله دیروز به بیمارستان امام حسن(ع) که ساعاتی قبل از زلزله توسط وزیر بهداشت افتتاح شده بود منتقل و تحت درمان قرا گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا