دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰

سارقان آب در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰ سال حبس محکوم می شوند

چاه غیرمجاز

یاسوج- مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشترکان غیر مجاز آب در شهرهای این استان به ۱۰ سال حبس محکوم می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، سید علی لدنی‌نژاد اظهار داشت: با همکاری و تعامل مطلوب دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد مشترکان غیر مجاز آب در استان منتظر اشد مجازات باشند.

وی از تشدید برخورد با مشترکان غیر مجاز آب خبر داد و افزود: بیش از ۵ هزار انشعاب غیر مجاز آب در استان جمع آوری شده که این روند به شدت و با پیگیری تمام ادامه دارد و در این زمینه بدون هیچ ملاحضه‌ای برخورد می‌شود.

لدنی‌نژاد ابراز کرد: ۹۰ درصد اشنعابات غیرمجاز آب در شهرهای استان مربوط به دو شهر یاسوج و مادوان از توابع شهرستان بویراحمد بوده و این درحالی است که این دو شهر با تنش شدید آبی روبه‌رو است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مطابق قانون و براساس اطلاعیه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان ۱۰ سال حبس برای متخلفان آب و فاضلاب و کسانی که در تاسیسات آب شهری دستکاری می‌کنند، پیش بینی شده که لازم بوده شهروندان در این زمینه اطلاع کافی را داشته باشند.

لدنی‌نژاد یکی از مهمترین راهکاری‌های لازم برای مقابله با مشکل کم آب در استان را فرهنگ سازی دانست و  ادامه داد: طرح همیار آب با هدف فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف در استان اجرایی شده است.

وی با اشاره به سرانه مصرف آب در شهرهای استان گفت: مصرف سرانه آب در کشور ۱۲۰ تا ۱۵۰ لیتر در طول شبانه روز بوده در حالی که این میزان در این استان ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به متوسط کشوری بیشتر است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.