یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹

با عنوان «دروازه قافله عشق»

نخستین کنگره ملی شعر عاشورایی در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدافعان حرم

کرمانشاه- نخستین کنگره ملی شعر عاشورایی با عنوان «دروازه قافله عشق» در راستای توجه به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، نخستین کنگره ملی  شعر عاشورایی با عنوان «دروازه قافله عشق» توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور در راستای توجه به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» برگزار می‌شود.

آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضایل امام حسین (ع) و یاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش‌های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی–عاشورایی، ارتقای سطح کیفی شعر آیینی و گسترش هر چه بیشتر آن، توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسم مذهبی از جمله اهداف این مراسم اعلام شده است.

محور ارسال آثار شامل ۲ بخش اصلی و ویژه است که در بخش اصلی صفات و فضایل امام حسین(ع) در باب قیام کربلا، طفلان حضرت مسلم(ع)، طفلان حضرت زینب(س)، یاران امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا و سایر مفاهیم مرتبط با  قیام کربلا (به زبان فارسی و کردی) در نظر گرفته شده است.

بخش ویژه شامل موضوعاتی همچون ایثار و شهادت با تاکید بر شهدای مدافع حرم (به زبان فارسی و کردی) است که شاعران بدون محدودیت سنی می‌توانند در این کنگره شرکت کنند و ارسال آثار در تمام سبک‌ها و قالب‌های شعری بلامانع است.

آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های دیگر شرکت کرده یا قبلاً چاپ شده باشند و هر شاعر در هر بخش می‌تواند سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند که ارسال یک برگ کپی شناسنامه، رزومه کاری، آدرس دقیق و شماره تلفن همراه و ثابت  الزامی است  و آثار ارسالی با برنامه Word و در قطع A۴ و با فونت B نازنین تایپ شوند.

دبیرخانه کنگره حق بهره‌گیری از تمامی آثار برای چاپ کتاب را دارد و آثار ارسالی از طریق ایمیل و آدرس تلگرامی دریافت خواهند شد و به آثار ارسالی از طریق نمابر ترتیب اثر داده نخواهد شد و در ۲ بخش زبان فارسی و کردی (پنج نفر در بخش شعر فارسی و پنج نفر در بخش شعر کردی) برگزیده می‌شوند.

نفر اول لوح تقدیر، تندیس و مبلغ ۱۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر، تندیس و مبلغ هشت میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر، تندیس و مبلغ ۶ میلیون ریال دریافت می کنند و به ۲ نفر برگزیده جشنواره در این بخش لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون ریال تعلق می‌گیرد تا در بخش ویژه شعر از نفر اول با لوح تقدیر، تندیس و مبلغ هفت میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر، تندیس و مبلغ پنج میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر، تندیس و مبلغ سه میلیون ریال و ۲ نفر برگزیده نیز لوح تقدیر و هدیه نقدی ۱.۵ میلیون ریالی تجلیل به‌عمل می‌آید.

آخرین مهلت ارسال آثار پایان شهریور ماه سال‌جاری و زمان برگزاری کنگره ۲۵ مهر ماه سال‌جاری اعلام شده است و ایمیل ashurakangavar@gmail.com، شماره تلگرام ۰۹۱۸۶۱۸۷۷۱۵ و تلفن‌های تماس ۰۸۳۴۸۲۲۱۱۴۴ و ۰۹۱۸۶۱۸۷۷۱۵ راه‌های ارتباطی با دست‌اندرکاران این برنامه است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.