دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲

ربودن و قتل پسر جوان به بهانه نشان دادن یک سگ

ضربه چاقو

زمانیکه شاهین وارد خانه شد، به او حمله‌ور شده و یکی از دوستانم با چاقو چند ضربه به سر او زد، به او گفتیم پول به ما دهد، از او خواستیم با پدرش تماس بگیرد...

به گزارش قدس آنلاین، در آخرین روزهای سال ۹۵ مردی با حضور در شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران اعلام کرد که پسرش شاهین توسط فرد یا افرادی ربوده شد و اثری از او نیست.

پدر شاهین در اظهاراتش به قاضی سهرابی؛ بازپرس امور جنایی تهران گفت: چند روز قبل شخصی با ما تماس گرفت و گفت باید ۳۰۰ میلیون تومان به او بدهیم وگرنه دیگر شاهین را نمی‌بینیم، صدای فردی که با ما تماس گرفت را می‌شناسیم، او مستأجر شاهین فردی به نام مجید است، شاهین یک خانه مجردی دارد و خانه‌اش را به این شخص (مجید) اجاره داده بود.

با ثبت این شکایت، تیمی از مأموران اداره ۱۱ پلیس آگاهی تهران با دستور بازپرس پرونده برای شناسایی و بازداشت مجید دست به کار شدند.

ردیابی‌های پلیس حاکی از آن بود که شاهین آخرین بار همراه مجید به خانه یکی از دوستان مشترکشان به نام فرهاد رفت‌وآمد داشته و این خانه به صورت عمدی یا سهوی به آتش کشیده شده است.

تحقیقات دیگر نیز نشان داد خودروی شاهین دست مجید بوده که چند روز بعد خودروی وی حوالی تهران درحالیکه آثار خون در آن مشهود بود، کشف شد.

در ادامه روند رسیدگی به پرونده فرهاد بازداشت شد و در تحقیقات به کارآگاهان گفت: من خانه‌ای را حوالی تهران اجاره کرده بودم، مجید و دو دوست دیگرش نیز به من گفتند می‌خواهند در این خانه رفت‌وآمد داشته باشند و قرار شد تا مبلغی از اجاره را آنها پرداخت کنند.

وی ادامه داد: یک روز مجید گفت که قرار است یک مهمان بیاورند و از من خواستند چند روز از خانه خارج شوم و به آنجا رفت‌وآمد نداشته باشم، زمانیکه برگشتم متوجه شدم، خانه در آتش‌سوزی سوخته است، مجید و دوستانش به من گفتند که نگران نباشم و گفتند پولی به آنها می‌رسد و خسارت مرا می‌دهند و دیگر از آنها خبری نداشتم.

پس از این اظهارات، تحقیقات برای بازداشت مجید ادامه داشت تا اینکه عکس وی با دستور قاضی سهرابی برای شناسایی از سوی شهروندان در رسانه‌ها منتشر شد و کارآگاهان چند روز قبل موفق به بازداشت وی شدند.

مجید پس از بازداشت به قتل شاهین با کمک دوستانش اعتراف کرد و گفت: شاهین صاحبخانه من بود و وضع مالی خوبی داشت، من و دوستانم تصمیم گرفتیم با ربودن شاهین از وی و پدرش اخاذی کنیم به همین دلیل نقشه‌ای طراحی کردیم، شاهین یک سگ داشت، سگ او را سرقت کرده و به منزلمان بردیم.

وی ادامه داد: روز حادثه با شاهین تماس گرفته و گفتم سگش نزد من است، از او خواستم که برای گرفتن سگش نزد من بیاید و به این بهانه او را به خانه (محل قتل) کشاندم، زمانیکه شاهین وارد خانه شد به او حمله‌ور شده و یکی از دوستانم با چاقو چند ضربه به سر او زد، به او گفتیم پول به ما دهد، از او خواستیم با پدرش تماس بگیرد و درخواست ۳۰۰ میلیون وجه نقد کند اما شاهین در برابر ما مقاومت کرد و گفت پولی ندارد، سپس من و سه دوست دیگرم دست، پاها، دهان و بینی شاهین را با چسب بستیم تا از او پول بگیریم اما بعد از لحظاتی متوجه شدیم شاهین مرده است.

مجید در ادامه اظهاراتش به بازپرس پرونده گفت: فکر نمی‌کردیم شاهین مرده باشد اما او مرده بود، بعد از این اتفاق حدود یک روز با جسد شاهین زندگی کردیم و یک روز پس از قتل جسد شاهین را به صندوق عقب خودرویش برده و برای دفن به خارج از خانه منتقل کرده و در مکانی جسد را دفن کردیم، در نهایت نیز برای از بین بردن آثار جرم خانه را به آتش کشیدیم.

پس از اظهارات مجید، دیگر متهمان این پرونده نیز بازداشت شدند اما جسد شاهین هنوز کشف نشده و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.