دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

۶۸ واحد تولیدی در استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت می‌کند

واحد تولیدی

سمنان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۶۸ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز اسودی صبح امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: با بررسی مشکلات بسیاری از واحدهای تولیدی استان سمنان که در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کردند ۶۸ واحد تولیدی دیگر در بخش‌های صنعتی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات به‌زودی به تولیدکنندگان پرداخت می‌شود اذعان کرد: این واحدها با تکمیل مدارک موردنیاز بانک بالغ‌بر ۲۴۰ میلیارد ریال وام دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال و رونق تولید از اهداف مهم ارائه این تسهیلات است افزود: تولیدکنندگان این واحدها با دریافت این تسهیلات متعهد به ایجاد ۱۶۰ شغل جدید در استان سمنان شدند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۸۸ واحد تولیدی در استان سمنان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید هستند اذعان کرد: تاکنون مشکلات ۵۰۷ واحد تولیدی در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بررسی و با درخواست تسهیلات آنان موافقت شده است.

اسودی بابیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بالغ‌بر ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت‌شده است یادآور شد: درخواست ۵۱۹ واحد تولیدی نیز در نوبت انتظار برای بررسی در این کارگروه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی مجدد سامانه بهین یابد در سال ۹۶ بالغ‌بر یک هزار و ۱۲۹ مصوبه در استان سمنان داشتیم که از این تعداد بالغ‌بر ۶۴۰ مصوبه به‌صورت کامل در استان اجراشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه رونق تولید زمینه‌ساز پیشرفت اقتصادی در جامعه می‌شود گفت: تاکنون ۵۷ درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان محقق شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.