شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد؛

احمد مسجدجامعی رئیس ستاد شورایاری‌ها شد

احمد مسجدجامعی

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: جلسه انتخابات هیات رئیسه شورایاری ها برگزار و احمد مسجدجامعی رئیس ستاد شورایاری ها شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی اعطا با اشاره به برگزاری جلسه ستاد شورایاری ها با حضور ۷ عضو این ستاد گفت: در این جلسه احمد مسجدجامعی، محمود میرلوحی، افشین حبیب زاده، بهاره آروین، الهام فخاری، آرش میلانی و اینجانب حضور داشتیم و در خصوص مسائل مختلف شورایاری ها بحث و بررسی شد.

وی ادامه داد: مهمترین دستور جلسه این هفته ستاد شورایاری ها، انتخاب هیات رئیسه بود که به اتفاق آراء و اجماع حداکثری، احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس، میلانی به عنوان نایب رئیس و الهام فخاری به عنوان مخبر انتخاب شدند.

اعطا با بیان اینکه رویکرد شورای پنجم نسبت به شورایاری ها رویکرد حمایتی است، گفت: باید جایگاه قانونی شورایاری ها را تقویت و تثبیت کنیم و به عنوان بازوهای قوی نظارتی از آنها کمک بگیریم.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه تشکیل انجمن شورایاری ها گفت: شورایاری ها مجموعه غیردولتی، غیرمتمرکز، غیرسیاسی هستند که به صورت داوطلبانه در حل مشکلات محله مشارکت می کنند.

وی تاکید کرد: رویکرد شورای پنجم به شورایاری ها غیرسیاسی است و مطلقا قائل به فعالیت سیاسی در شورایاری ها نیستیم، بلکه فعالیت آنها اجتماعی، مدنی و فرهنگی است.

اعطا اضافه کرد: انتخابات به تعویق افتاده هیات رئیسه مناطق و پهنه ها نیز که باید بهار امسال برگزار می شد، به زودی برگزار می شود.

سخنگوی شورای شهر در خصوص برخی مشکلات گذشته شورایاری ها گفت: کلیاتی از مشکلات گذشته مطرح شد. تلاش خواهیم کرد این مجموعه را به جایگاه اصلی و واقعی خود برسانیم. در گذشته مسائلی به خاطر ضعف قوانین یا به واسطه سوء مدیریت احتمالی وجود داشته که با انگیزه بالایی که ستاد شورایاری ها در دوره پنجم دارد،  تلاش می کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.