سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰

روزهای آلودگی هوای ایلام سیر نزولی دارد

مقابله با ریزگردها

ایلام- معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: در چند سال اخیر، تعداد روزهای آلودگی هوای ایلام در اثر ریزگردها سیر نزولی داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، علی طاهر سارایی با بیان اینکه هم اکنون هوای شهرهای مهران و ایوان در استان ایلام در وضعیت بحرانی است، اظهارداشت: توده گردوغباری که از دیروز آسمان ایلام را تحت تأثیر قرارداده است در حال خروج از هوای ایلام است و تا عصر امروز هوای بیشتر مناطق استان به حالت نرمال خود برخواهد گشت.

وی با اشاره به وضعیت آلودگی هوای ایلام در چند سال اخیر افزود: در نیمه اول سال جاری ۲۰ روز هوای ناسالم داشته ایم، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، تعداد روزهای آلوده ۳۷ روز بوده که نشان دهنده سیر نزولی آلودگی هوای ایلام است.

وی با اشاره به اینکه در بیابان های منطقه ابوغریو در شهرستان دهلران پتانسیل تبدیل به کانون گردوغبار را دارند، خاطرنشان ساخت: این منطقه در صورت عدم تثبیت یکی از مناطق بحرانی استان خواهد بود اما با توجه به اجرای طرح بیابان زدایی و جنگل کاری ۴ هزار هکتاری در استان، تثبت این کانون ها شدنی است.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان ایلام به وجود ۷۵ هزار هکتار بیابان در استان ایلام اشاره کرد و یادآور شد: این مناطق بیابانی بایستی قبل از تبدیل شدن به کانون های بحرانی، با اختصاص بودجه مناسب و جنگل کاری و اقدامات تثبیتی سریعاً کنترل شوند.

گفتنی است تمامی مدارس نوبت صبح امروز (سه شنبه) در شهرستان های مهران و ایوان بعلت آلودگی هوا در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل شدند.