دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶

خسارت شدید خشکسالی به کشت دیم ایلام

خشکسالی

ایلام- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام گفت: خشکسالی امسال به تمام کشت های دیم استان ایلام خسارت شدید و کلی وارد کرده است.

سیدمحمدتراب میری روز دوشنبه در گفتگو با قدس آنلاین، با بیان اینکه در سال جاری همه کشت های پاییزه استان دچار خسارت شده است، اظهارداشت: خوشبختانه در کشت های آبی چندان مشکلی نداریم و وضعیت کشت در زمین های آبی در حال حاضر عادی است.

وی با اشاره به اینکه به علت بحران آبی در استان، مخالف کشت برنج در شالیزارها هستیم، افزود: ما نمی توانیم جلوی کشت برنج را بگیریم و هیچ دستورالعملی برای ممانعت از کشت این محصول نداریم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام به کشت محصولات جالیزی اشاره کرد و بیان داشت: در صورتی که آبیاری محصولات جالیزی به صورت قطره ای و سیستم های نوین باشد و یا اینکه در فضای گلخانه ای کشت صورت گیرد و هدر رفت آب نداشته باشیم مشکلی نخواهیم داشت.

سیدمحمدتراب میری با اشاره به اینکه درختان باغی در این فصل از سال در خواب بوده و آسیب ناشی از خشکسالی گریبانگیر باغات نشده است، یادآور شد: اگر باغات در انتهای فصل زمستان و شروع فصل رویش مجدد آنها دچار سرمازدگی شوند، قطعاً دچار خسارت و آسیب خواهند شد و باغداران بایستی مراقب سرمای آخر زمستان و اوایل بهار باشند.