دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

مدیرکل استاندارد استان قزوین خبر داد :

توقیف وجمع آوری حبوبات با نشان جعلی استاندارد

حبوبات

قزوین_ مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: لپه و عدس بسته بندی با نشان استاندارد جعلی از سطح بازار قزوین جمع آوری شد.

محمود رضا طاهری در گفت وگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: در راستای طرح اجرای هماهنگ استاندارد، در بازرسی از واحدهای صنفی استان قزوین در هفته نخست بهمن ماه سال جاری، محصول عدس و لپه بسته بندی شده با نام تجاری ماه دانه قزوین مشاهده و با بررسی به عمل آمده محرز شد که این واحد تولیدی اقدام به جعل نشان استاندارد روی محصولات مذکور کرده است.

وی افزود: مطابق قانون، ضمن توقیف وجمع آوری این محصولات از بازار، واحد متخلف به محاکم قضایی معرفی شد.

مدیرکل استاندارد استان قزوین بیان کرد: به همشهریان توصیه می شود به منظور اطمینان از صحت پروانه کاربرد علامت استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر علامت را به سامانه ۱۰۰۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرتی مراتب را  به این اداره کل اطلاع دهند.

طاهری به صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز اشاره و اضافه کرد: ۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی، ۱۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۱ گواهی تأیید نوع موتورسیکلت در دی ماه سال جاری صادر شده است.

وی اضافه کرد: در کمیته های علائم  برگزار شده در  دی ماه سال جاری، با صدور  ۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده شیر دستی رادیاتور در صنعت مکانیک، چای سیاه معطر در صنعت غذایی و پارچه فاستونی در صنعت نساجی موافقت شد.

مدیر کل استاندارد استان قزوین یادآور شد: صدور  ۱۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های دندان مصنوعی در صنعت مهندسی پزشکی، سنگدانه ریز در صنعت ساختمان، قند کله شکسته در صنعت غذایی، مایع ظرفشویی، روغن موتور و روغن دنده در صنعت شیمیایی و فیلتر هوای خودرو و یک گواهی تأیید نوع موتورسیکلت در صنعت خودرو و نیرومحرکه به تأیید اعضای کمیته رسید که در کمیته های علائم برگزار شده، نمایندگان اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور داشته اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.