یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان:

مرکز مدیریت راه های استان همدان باز هم رتبه دار شد

محمد رودباری

همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از کسب رتبه نخست مرکز مدیریت راه های استان برای دومین سال متوالی در کشور شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، محمد رودباری در گفتگویی با اشاره به اینکه بررسی عملکرد سامانه های هوشمند حمل و نقل و نظارت مراکز مدیریت راه‌های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر نقش سیستم‌های هوشمند در ارتقای ایمنی تأکید دارد، اظهار داشت: استان همدان در مجموع ارزیابی سالیانه موفق به کسب رتبه نخست کشوری شده است.

محمد رودباری افزود: دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های ترددشمار، ثبت تخلفات سرعت، توزین هنگام حرکت، مدیریت ناوگان امدادی، ثبت سوانح و وقایع، سامانه 141 و تابلوهای ترافیک ‌نما و پیام متغیر از جمله اقداماتی است که در این سنجش مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: آنلاین بودن، ارسال صحیح و دقیق اطلاعات و داده‌ها، عدم خاموشی و قطعی سامانه، برقراری شیفت های منظم و دائم و اطلاع‌رسانی سریع و به موقع وضعیت راه‌ها به کاربران از جمله شاخص هایی است که در این ارزیابی به آن توجه شده است.

مدیرکل راهداری استان همدان هدف از فعالیت این مرکز را کنترل و نظارت به موقع به منظور شناسایی و معرفی خودروهایی که موجب ایجاد ناامنی در محورهای مواصلاتی می‌شوند، بیان و خاطرنشان کرد: این کنترل و نظارت در راستای افزایش ایمنی انجام شده و همکاران این مجموعه با تلاش خستگی ناپذیر خود همواره رصد محورهای مواصلاتی را انجام می دهند.

گفتنی است، مرکز مدیریت راههای استان همدان توانسته است طی دو سال گذشته به شکل مستمر در مدیریت سامانه های هوشمند حمل و نقل(ITS) صاحب رتبه برتر کشوری شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.