چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷

آذری جهرمی

خود من هم با کیفیت اینترنت مشکل دارم

آرش خلیل‌خانه

آذری جهرمی

قدس آنلاین: وزیر ارتباطات گفت اصلاحات فنی برای جلوگیری از کاهش کیفیت اینترنت در اثر فیلترینگ آغاز شده است.

محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ایجاد اختلال در برخی سرویس‌های اینترنتی، اظهار داشت: افت کیفیت سرویس‌ها دو علت دارد که یکی از آن‌ها به کیفیت کلی اینترنت و دیگری به شرایط ایجاد شده بر اثر حکم قضایی صادره برای فیلترینگ برمی‌گردد. هر دو عامل مورد توجه ما است؛ چرا که افت کیفیت سرویس بخشی از حق‌الناس است و ما بر حل این موضوع جدیت داریم. مطالبه به حق مردم را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم به سرانجام مطلوبی برسد.

وی تصریح کرد: با توجه به حکم قضایی صادره برای فیلترینگ  تگلرام سازمان تنظیمات مقرارات اشکالاتی را در مورد سرعت اینترنت جمع آوری کرد که جلسه‌ای با شرکت‌های اینترنتی داشتیم راه‌کارهایی برای رفع افت کیفتی که در سرویس‌های اینترنتی ایجاد شده بود اندیشیده  و استفاده از روش‌هایی که کیفیت را بهبود ببخشد، آغاز شده است.

جهرمی خاطرنشان کرد: مواردی که تا امروز تلاش شده تا شرایط بهتری  پیدا کند یکی کیفیت بازی‌های رایانه‌ای بوده است که بخش عمده‌ای از جوانان به آن سرو کار داشتند و مورد اعتراض بود و برای کسب و کارها نیز تمهداتی اندیشیده شده است تا از طریق شرکت‌ها مشکلاتشان برطرف شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه سرویس‌های داخلی که مسیریابی‌شان از داخل دچار مشکل شده بود با تشکیل کارگروهی  مشکلاتشان هدایت شد افزود:  دیروز جلسه‌ای با مدیران شرکت مخابرات داشتم تا این مشکل را کامل برطرف کنیم. موضوع کیفیت بحثی است که خود من با آن مشکل دارم و خواهان برطرف شدنش هستم امیدوارم ظرف روزهای آینده رضایت را به سرویس‌ها بازگردانیم. از مردم هم تقاضا داریم اگر در حوزه کیفیت مشکلاتی دارند با جزییات  از طریق شماره ۱۹۵ به ما اطلاع  دهند.

وی اظهار داشت:کانال‌هایی هم برای کسب و کارهای کوچک فراهم کرده‌ایم تا مشکلات خود را به ما منتقل کنند، از جمله  شرکت‌ارتباطات زیرساخت ارتباط ایمیلی را فراهم آورده  با آدرس help@tic.ir که  کسب و کارها می‌تواننداطلاعاتشان را ارسال کنند.  برای خبرگزاری‌ها و خبرنگاران تسهیلاتی از سوی وزارت ارشاد فراهم آمده است و آنها می‌توانند اطلاعاتشان را از طریق وزارت ارشاد برای حل مشکلات به ما برسانند.

آذری جهرمی اظهار کرد: نرم افزاری‌هایی که در عرصه فضای مجازی ارائه خدمت می‌کنند باید از صنف خودشان مجوز بگیرند. و مطابق قانون موجود صنفشان برای آنها تصمیم گیری می‌کند. کسب وکارهای اینترنتی یک صنف دارند  وکسب‌ کارهای سنتی یک صنف دیگر دارند. اپلیکیشن‌ها  بر اساس نوع فعالیت‌شان از یکی از این اصناف مجوز می گیرند و از سوی دیگر برای خدمات بانکی‌شان مجوز  "ای نماد" را می‌گیرند و در حوزه گردشگری از سازمان میراث مجوزشان را تهیه می‌کنند. البته قرار است که تمام این مجوزها تجمیع شود و به صورت پنجره واحد در اختیار متقاضایان قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.