شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵

مدیر موزه های خراسان رضوی خبر داد:

ایجاد موزه های جدید در شهرستان های خراسان رضوی

موزه مردم شناسی چناران

قدس انلاین : مدیر موزه های خراسان رضوی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرستان های این استان موزه تاسیس خواهد شد.

 محمدرضا پهلوان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: یکی از سیاست های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در سال جدید ایجاد موزه های جدید و تخصصی و مردم شناسی بوده و بر همین اساس در نظر داریم برای هر یک از شهرستان هایی که فاقد موزه هستند ، حداقل یک موزه تاسیس کنیم.

وی افزود:نظر به ظرفیت بالای تاسیس موزه در خراسان رضوی  شهرستان هایی که فاقد موزه هستند در اولویت اول قرار دارند و در همین راستا شهرستان های رشتخوار،کاشمر، بجستان و کاخک  جز این دسته از شهرستان ها هستند  که از موزه بر خوردار نیستند و مطالعات اولیه و بررسی های لازم صورت گرفته است.

پهلوان تصریح کرد:استقبال دستگاه های اجرایی و شهرداری ها موجب خواهد شد عملیات تاسیس موزه در این شهرستان ها سرعت گیرد و تاکنون شهرداران شهرهای بایگ،کاخک و ملک اباد  و تایباد از ایجاد موزه استقبال خوبی به عمل آورده اند.

وی گفت:راه اندازی موزه های مردم شناسی و تخصصی با توجه به داشته های تاریخی و فرهنگی شهرستان ها از دیگر برنامه های اولویت دار این اداره کل است.

مدیر موزه های خراسان رضوی بیان کرد:امروزه موزه ها ، نقش حیاتی و هویت ساز در همه جوامع دارندو شایسته است که تمامی دستگاه های اداری نسبت به هویت سازی و احیای هویت خود تلاش کنند و برای تعالی هر سیستم ، احیای این هویت ها ضروری است چرا که علاوه بر ایجاد یک جاذبه تاریخی ، فرهنگی و گردشگری نسبت به جذب توریست  و گردشگر به چرخه اقتصاد شهرستان ها کمک شایان توجهی خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.