یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴

الجزیره گزارش داد:

وضعیت انسانی در الحدیده یمن فاجعه بار است

الحدیده

شبکه خبری الجزیره در گزارشی تصویری از یکی از بیمارستان های شهر الحدیده در غرب یمن، اوضاع فاجعه بار انسانی در این شهر در پی حملات عربستان و امارات را رصد کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، شبکه خبری الجزیره در گزارشی تصویری از وضعیت بیمارستان های شهر الحدیده در سایه ادامه عملیات های نظامی عربستان و امارات در این شهر به یکی از بیمارستان های این شهر سر زده است.

بر اساس این گزارش دهها کودک یمنی که با مشکلات سوء تغذیه یا بیمارهای واگیر دار دست و پنجه نرم می کنند در  بیمارستان دولتی «الثوره» در الحدیده بستری شده اند.

یکی از مسئولان این بیمارستان به خبرنگار الجزیره گفته که وضعیت انسانی در این شهر به حد فاجعه رسیده است و بیمارستان ها با کمبود مواد دارویی و کادر پزشکی دست و پنجه نرم می کنند.

وی هشدار داده است که با افزایش حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و یمن و احتمال وقوع جنگ های خیابانی، وضعیت انسانی در الحدیده فاجعه بار خواهد بود و تأکید کرده است که مراکز خصوصی تأمین کننده دارو در جریان عملیات نظامی اخیر عربستان و امارات مسدود شده و این مسأله بیمارستان ها را با کمبود شدید تجهیزات پزشکی و دارویی مواجه کرده است.

الجزیره در گزارشی دیگر به وضعیت اسفبار بیماران خاص در یمن نیز اشاره کرده و کودکان سرطانی این کشور که به دلیل جنگ عربستان و امارات علیه یمن، دوره درمانی خود را طی نکرده اند.

بر اساس این خبر، نابود شدن زیرساخت های بهداشتی و پزشکی در یمن برای بیماران خاص به ویژه کودکان سرطانی شرایط خطرناکی را ایجاد کرده و بسیاری امکانات لازم برای مداوای این کودکان و بیماران خاص در یمن وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.