شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان خبر داد

شانه‌سازی بیش از ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های استان

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان

همدان-معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: ۲۲۲ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در پنج ماهه نخست امسال شانه سازی شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، حمید پرورشی خرم در گفتگویی با اشاره به اینکه بیشترین علت تصادفات در جاده‌های استان واژگونی خودروهاست، اظهار داشت: در همین راستا و به منظور ایمن سازی راه ها، عملیات شانه سازی در محورهای شریانی، فرعی و اصلی و راه های روستایی استان همدان انجام شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام‌شده در پنج ماهه نخست سال یادآور شد: در این مدت رگلاژ و تسطیح ۲ هزارو ۸۱۵ کیلومتر از راه‌های آسفالته توسط راهداران انجام شده است.

پرورشی خرم افزود: لکه‌گیری ۱۲۹ هزارو ۵۲۴ مترمربع از راه‌های آسفالته تا پنج سانتی‌متر، ۳ هزار و ۸۸۴ کیلومتر پاک‌سازی سطح راه از نخاله و زباله و ۸۴ هزار و ۹۸۶ مترمکعب اصلاح شیب شیروانی از دیگر اقدامات این اداره است.

وی ابراز داشت: همچنین در این مدت، ۳ هزارو ۲۲ کیلومتر پاک کردن و تنظیم قنوها با گریدر، ۲۷ کیلومتر اصلاح قیر زدگی و ۳۹ هزار و ۳۳۱ مترمربع موج تراشی سطوح آسفالته انجام شده است.

پرورشی خرم یادآور شد: ۷۴ کیلومتر درزگیری در راه‌های آسفالته و ۲۸۰ کیلومتر رگلاژ راه‌های شنی از دیگر اقدامات انجام‌شده در این مدت است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان خاطرنشان کرد: در این پنج ماه، ۲۸ تقاطع اصلاح و ۵۱ مورد دور برگردان و پارکینگ به منظور ایمنی بیشتر احداث شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.