چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

یک مسئول در استانداری:

خدمت رسانی ۲ هزار و ۵۳ مورد اماکن گردشگری به زائران درمشهد

زائرین

در خراسان رضوی دو هزار و ۵۳ مورد اماکن گردشگری و زیارت فعالیت می کنند که هر کدام از آن‌ها قشر خاصی از زائران را پوشش می دهند.

به گزارش قدس آنلاین، حسینی سرپرست معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی در زائر شهر رضوی گفت: زائرسراهای ارزان قیمت ۳۵ زائرسرا را شامل می‌شود که تا کنون سه مجموعه از آن‌ها به بهره برداری رسیده است و ۱۲ مجموعه دیگر از آن‌ها نیز تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: زائرشهر رضوی نیز برای پوشش دهی و خدمات رسانی به زائران از سراسر کشور که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند طراحی شده است.

 این مسئول دراستانداری گفت: این موضوع که برخی ادعا می‌کنند این زائرشهرها و زائرسراها باعث کاهش رونق هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی می‌شوند، مورد تأیید نیست؛ زیرا این مراکز، مخاطبان خاص خود را دارند که اگر وجود نمی‌داشتند یا این دسته از زائران به مشهد نمی‌آمدند و یا اگر مشرف می‌شدند به مراکز اقامتی مثل هتل‌ها مراجعه نمی‌کردند.

حسینی افزود: سیاست استان تقویت مراکز اقامتی رسمی مثل هتل هل، هتل آپارتمان ها، زائرسراهای ارزان قیمت و زائر شهرهاست و کاستن از مراکز اقامتی غیر رسمی مثل مدارس، حسینیه‌ها و زائرسراهای دولت است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.