سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

با حضور کارشناسان مناطق ۳۷گانه شرکت نفت

طرح پایش مصرف فرآورده های نفتی در منطقه زاهدان آغاز شد

شرکت نفت

سیستان و بلوچستان _طرح پایش مصرف سوخت با حضور کارشناسان ستاد و مناطق ۳۷گانه، از سوی ستاد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، از دیروز(۱۹/آبان/۹۷) با برگزاری جلسات هماهنگی و برنامه ریزی در منطقه زاهدان آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های  نفتی منطقه زاهدان، در جلسه هماهنگی اجرای طرح پایش مصرف سوخت که صبح  روز دوشنبه با حضور کارشناسان ستاد و کارکنان اعزامی از مناطق سراسر کشور در سالن اجتماعات منطقه زاهدان برگزار شد، داود عربعلی سرپرست معاون  نظارت بر عملیات بهره برداری حوزه سه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه پدافند غیر عامل و اقتصاد مقاومتی ابراز داشت، به منظور جلوگیری از توزیع خارج از شبکه و قاچاق سوخت، طرح کنترل مجاری عرضه و مصرف کنندگان عمده، به صورت پایلوت در منطقه زاهدان اجرا می شود.

سرپرست معاون نظارت بر عملیات بهره برداری حوزه سه شرکت ملی پخش افزود: با توجه به رشد مصرف و قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان، اقدامات پیشگیرانه ای دراین زمینه در حال برنامه ریزی و اجراست که از جمله این اقدامات، اجرای طرح پایش مصرف سوخت در مجاری عرضه و مصرف کنندگان عمده می باشد که با دعوت از کارشناسان مناطق سراسر کشور در منطقه زاهدان اجرا می شود .

وی افزود: یکی از دلایل افزایش مصرف سوخت در سیستان و بلوچستان، ورود کارت های سوخت مهاجر از سایر مناطق کشور است و در راستای پیشگیری از این امر تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار کارت سوخت متخلف در استان سیستان و بلوچستان ابطال و مسدود شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه زاهدان، جلسه ای نیز امروز با حضور جایگاه داران منطقه زاهدان در سالن اجتماعات منطقه برگزار شد و نکات مورد نظر در خصوص اجرای طرح پایش و آمادگی جایگاه ها در این خصوص بیان شد.

داود عربعلی در این جلسه نیز با تاکید بر سلامت کار از مسئولین جایگاه ها، خواهان همکاری با مامورین اعزامی به جایگاه ها شد.

وی اختلاف نرخ فرآورده های نفتی با کشورهای همسایه را از مهمترین دلایل افزایش قاچاق سوخت عنوان کرد وبا اشاره به افزایش قابل توجه قاچاق در سیستان و بلوچستان، اجرای پایلوت طرح پایش در منطقه زاهدان را ضروری خواند.

گفتنی است درجلسه هماهنگی اجرای طرح، مومنی رییس مهندسی فرآورده های شرکت ملی پخش نیز با اشاره به دشواری های خاص مناطق مرزی در زمینه توزیع سوخت، اجرای طرح پایش مصرف سوخت را یاری رساندن به کارکنان منطقه عنوان کرد.

در این جلسه کورش بالادست، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان نیز ضمن خیر مقدم به کارکنان مناطق، مرزی بودن منطقه، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت فرآورده های نفتی در کشورهای همجوار و برخی از تخلفات از جمله صدور بارنامه های جعلی و سوختگیری کارت های مهاجر را ازدلایل افزایش قاچاق سوخت عنوان کرد و ابراز داشت با اقدامات انجام شده از جمله ابطال و مسدود کردن بیش از ۱۴۰ هزار کارت سوخت متخلف در استان، وضعیت توزیع سوخت به حالت عادی برگشته است.

وی ابراز امیدواری کرد، با اجرای طرح پایش که با مشارکت کلیه مناطق کشور در منطقه انجام خواهد شد، مسائل کارشناسانه و موارد پیشگیرانه در راستای جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و بهینه سازی سوخت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.