چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

کماکان باید در مصرف آب صرفه جویی کرد

1

عباس کشاورز گفت: با رحمت الهی و نزولات جوی شاهد اتفاقات خوبی تقریبا در تمام کشور هستیم و باعث شده وضعیت کشت گندم از خوب، بهتر باشد و شاید بتوانیم گفت عالی است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی خاک اظهار کرد: نظرها درباره قیمت خرید تضمینی متفاوت است اما باید توجه داشت که نرخ برخی از کالاها در اقتصاد تعیین کننده است که ما به عنوان دولت باید به طور هم زمان از منافع ملی و تولید کننده مراقبت کنیم.

امکان تجدید نظر دوباره نرخ خرید تضمینی در اواسط سال زراعی

وی افزود: در شرایط فعلی باتوجه به تورم و افزایش قیمت ها و اینکه نهادهای تولید با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین میشود نرخ  هر کیلوگرم۱۶۰۰ تومانی مناسب است اما باید منتظر تغییرات احتمالی آن در آینده باشیم  و در صورتی که کاهش نرخ (ارز) ادامه دار باشد کشاورزان راضی خواهند بود اما اگر به هر دلیلی تغییرات پیش بینی نشده ای رخ دهد دولت  به این تغییرات توجه خواهد کرد.

 معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: سطح زیر کشت اندکی بیش از برنامه است و کشاورزان به این برنامه توجه کرده اند و ۲ درصد پیشتر از برنامه ارائه شده هستیم و فعلا ۲ میلیون هکتار گندم آبی کاشته‌ایم .

کماکان باید در مصرف آب صرفه جویی کرد

وی تصریح کرد: با رحمت الهی و نزولات جوی شاهد اتفاقات خوبی تقریبا در تمام کشور هستیم و باعث شده وضعیت کشت گندم از خوب، بهتر باشد و شاید بتوانیم گفت عالی است.

کشاورز در پاسخ به اینکه با توجه به بارشهای مناسب اخیر به وضعیت ترسالی رسیده ایم، گفت: در این باره بنده نمی توانم اظهار نظر کنم اما باید توجه داشت که کماکان باید در مصرف آب صرفه جویی کرد.

  اعلام دلیل عدم بازنشستگی

معاون وزیر کشاورزی در پاسخ به اینکه وی نیز شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده است یا خیر، گفت: به درخواست وزیر جهاد کشاورزی بنده مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفتم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.