دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳

بارگیری ۸۵۰ هزار بشکه نفت خام ایران برای ارسال به ژاپن

ر

پالایشگاه ژاپنی کازمو اویل بارگیری اولین محموله نفت خام ایران را آغاز کرد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، کازمو اویل بارگیری اولین محموله نفت خام ایران را آغاز کرده است؛ این جدید ترین پالایشگاه ژاپن است که پس از دو ماه از دریافت معافیت از آمریکا واردات نفت از ایران را از سر می‌گیرد.
نفتکش  VLCC Jin_Ei بارگیری ۸۵۰ هزار بشکه نفت خام ایران را آغاز کرد. ۲۰۰ هزار بشکه نفت سبک و ۶۵۰ هزار بشکه نفت سنگین ایران حدود ساعت ۳:۴۸ بامداد به وقت محلی از جزیره خارک ایران بارگیری شد.

نفتکش  VLCV اواخر ماه فوریه پس از بارگیری نفت خام در مینا الاحمدی کویت و داس آیلند ابوظبی به ژاپن می رسد. این نفتکش حدود ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه جزیره خارک را به مقصد دوکشور بعدی ترک خواهد کرد.
سخنگوی شرکت انرژی کازمو نظری در این مورد نداده است.

نرم افزار جریان تجارت پلتس نشان می‌دهد که VLCC روز یکشنبه وارد جزیره خارک شده است.

شرکت کازمو اویل پس از دو پالایشگاه ژاپنی دیگر فوجی و شواشل، خریداران اصلی ژاپنی نفت خام ایران، بارگیری نفت خام را آغاز کرده است؛ این دو پالایشگاه اخیرا دو نفتکش کامل VLCC را با نفت ایران پر کردند.

بانک های اصلی ژاپن  پس از دریافت مجوز نهایی راه را برای آغاز واردات نفت ایران توسط پالایشگاه های ژاپن در اوایل ماه جاری هموار کردند.

همچنین، پالایشگاه‌های ژاپنی و شرکت‌های کشتیرانی به تازگی نگرانی‌های خود را در مورد بیمه کشتی‌ها برای واردات از ایران برطرف کردند و منتظر  بانک و مجوز رسمی  پیش از آغاز خرید نفت بودند.

ژاپن از ماه نوامبر هیچ نفتی از ایران وارد نکرده بود. این کشور آخرین بار در جولای ۲۰۱۲ طی آخرین تحریم های بین المللی علیه تهران، واردات نفت از ایران را صفر کرده بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.