جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

توزیع بسته‌های حمایتی ادامه خواهد داشت

بسته حمایتی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: بسته حمایتی ادامه دارد و در موردهای بعدی هم این بسته به واجدین شرایط تعلق خواهد گرفت و قطعا کسانی که واجد شرایط باشند و از قلم افتاده‌اند با تأمین منابع مالی جبران خواهیم کرد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، محمدحسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین جزئیات بسته حمایتی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تاکنون به حدود ۱۰ میلیون نفر از بیمه‌شدگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که کمتر از ۳ میلیون تومان دریافت می‌کردند و سرپرست خانوار نیز بودند، بسته حمایتی تقدیم شده است‌ و در این خصوص افرادی نیز اعتراض‌هایی داشتند که می‌توانند درخواست‌های خود را  در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول، لازم است کد ملی خود را به #۸*۱۴۲* و درصورت دارا بودن شماره همراه ایران‌سل و رایتل باید کد ملی خود را به #۸*۱۴۲۰* و همین‌طور شماره تماس ۱۴۲۰ ثبت کنند و قطعا پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد و در صورت این‌که واجد شرایط باشند، بسته حمایتی به آنها تعلق می‌گیرد.

وی بیان کرد: تصمیم‌گیرنده در خصوص این‌که چه کسانی مشمول بسته حمایتی هستند با سازمان تأمین اجتماعی نیست؛ لیست اولیه‌ای که ما استخراج کردیم ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر افرادی بودند که کمتر از ۳ میلیون تومان دریافتی داشتند مشمول این بسته می‌شدند ولی در طرح همپشوانی به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر این بسته حمایتی پرداخت شد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: ما بعضی از مشکلات را پیگیری کردیم؛ به عنوان مثال یک شرکت ذغال‌سنگ به دلیل مغایرتی که وجود داشت، ۳۲۰ نفر از افراد واجد شرایط دریافت بسته حمایتی در این شرکت بودند که ‌مبلغ مورد نظر به حسابشان واریز نشده بود که با پیگیری‌های انجام‌شده به این تعداد نیز بسته حمایتی تعلق گرفت. به محض اینکه ایرادات واریز بسته حمایتی را دریافت کنیم در کمترین زمان ممکن پرداخت لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بسته حمایتی ادامه دارد و در موردهای بعدی هم این بسته به واجدین شرایط تعلق خواهد گرفت و قطعا کسانی که واجد شرایط باشند و از قلم افتاده‌اند با تأمین منابع مالی جبران خواهیم کرد.

‌زدا در باره بدهی شهرداری تهران به سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما در فاز مدیریتی جدید در انتظار عملکرد مدیریت جدید شهرداری تهران هستیم و مذاکراتی نیز با معاونت اداری و مالی شهرداری صورت گرفته است‌. از سوی دیگر سازمان تأمین اجتماعی به شهرداری تهران بدهی اندکی دارد که متأسفانه بعضی از واحدهای زیر مجموعه شهرداری برای شعبات تأمین اجتماعی و شهروندان مزاحمتی ایجاد می‌کنند و ما دوست نداریم که به دلیل داشتن مطالبات موجب اذیت شدن مردم شویم. ‌

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در پایان گفت : سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان از شهرداری تهران طلب دارد و از سوی دیگر شهرداری هم حدود ۲۰ میلیارد تومان از تأمین اجتماعی طلب‌کار است‌ که سازوکار آن‌ در حال انجام است‌ ک اقدامات لازم را برای تسویه مطالبات انجام دهیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.