دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷

سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان شمالی:

تبادلات فرهنگی با موزه بزرگ خراسان گسترش می‌یابد

موزه

خراسان شمالی- علی مستوفیان گفت: تبادلات فرهنگی و ارتباطات در حوزه میراث فرهنگی می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری فرهنگی و ایجاد شناخت همه جانبه از ویژگیهای شاخص هر منطقه داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی مستوفیان سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به جلسه هماهنگی با مدیریت موزه بزرگ خراسان گفت: بر اساس این تفاهم، تبادلات فرهنگی و برنامه های دو جانبه گسترش می یابد.

وی اظهار داشت: جلسه هماهنگی به منظور تبادلات با موزه خراسان بزرگ با حضور معاونان و مسئولان دو استان خراسان رضوی و شمالی برگزار شد.

مستوفیان با بیان اینکه پهنه خراسان بزرگ یکی از گستره های مهم در تاریخ و فرهنگ سرزمین ایران است، اظهار کرد: موزه خراسان با رویکرد گردآوری و نمایش آثار این حوزه تمدنی، معرفی این مهم را جز رسالتهای اصلی خود قرار داده است.

وی افزود: از آنجا که امروزه موزه ها به عنوان مهم ترین رکن گردشگری فرهنگی، نقشی بی بدیل در توسعه فرهنگی-اجتماعی و آموزش ایفا می کنند، طی جلسه ای با مدیریت موزه بزرگ خراسان، مسائل و برنامه های دو جانبه با محوریت نمایش اشیاء تاریخی، برگزاری رویدادهای فرهنگی، برپایی نمایشگاههای دوره ای و...  جهت نمایش و معرفی میراث و تمدن غنی منطقه و هم افزایی دو استان مورد بررسی  و تبادل نظر قرار گرفت.

وی عنوان کرد: امروزه تبادلات فرهنگی و ارتباطات در حوزه میراث فرهنگی می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری فرهنگی و ایجاد شناخت همه جانبه از ویژگیهای شاخص هر منطقه داشته باشد و به تقویت هویت تاریخی فرهنگی و بستر سازی به منظور حضور علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و تمدن ایجاد کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.