دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳

رییس پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس قزوین:

اگر جنگ را روایت نکنیم دشمن جنگ را به صلاح خود روایت خواهد کرد

سردارکبیری

قزوین_سردار ابوالحسن کبیری گفت: اگر جنگ را روایت نکنیم، دشمن جنگ را به صلاح خود روایت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سردار ابوالحسن کبیری رییس پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس استان قزوین امروز (دوشنبه) در همایش بررسی نقش رزمندگان استان قزوین در مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب که در مسجد امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد، با اشاره به جایگاه شهدا اظهار کرد: جایگاه شهیدان در جامعه والا است و چهره شهیدان شاخص قزوین در مناطق غرب کشور بسیار برجسته است.

وی افزود: مسئولیت هایی بر عهده ما قرار داده شده است که با اندکی تامل در بیانات مقام معظم رهبری می توان این مسئولیت ها را تبیین کرد.

سردارکبیری یادآور شد: توجه به خاطره نویسی و بیان خاطرات رزمندگان و شهدا از تاکیدات مقام معظم رهبری است و انجام این مهم موجب عدم تحریف تاریخ کشور می شود.

وی اضافه کرد: هریک از رزمندگان اسلام، خاطراتی را به یادگار گذاشته اند و به عبارت دیگر هر رزمنده ای صندوقچه ای از خاطرات است؛ این شهیدان خاطراتی را دارند که خاطرات آنها باید در تاریخ ثبت و نگاشته شود.

رییس پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس استان قزوین، فرماندهان دوران دفاع مقدس را قهرمان و ذخیره ملی عنوان و اضافه کرد: دشمنان درصدد تحریف تاریخ کشور ایران و انقلاب اسلامی است و باید توجه داشته باشیم که اگر جنگ را روایت نکنیم، دشمن جنگ را به صلاح خود روایت خواهد کرد و لازم است که برای جلوگیری از اقدامات دشمن، دست به قلم شد و خاطرات شهدا و رزمندگان را ثبت و ضبط کرد.

سردار کبیری با اشاره به اقدامات صورت گرفته استان قزوین در حوزه شهدا اضافه کرد: گام های موثری در راستای ثبت خاطرات شهدا در این استان برداشته شده و برنامه های فرهنگی مختلفی از جمله برگزاری یادواره های شهدا برای تمام، ساخت ۸ یادمان شهید و برگزاری ۵ اجلاسیه در کنگره شهدا برگزار شده است که بخشی از آثار شهدا قبل از کنگره سه هزار شهید استان جمع آوری شده است.

وی گفت: اعتقاد داریم که خاطرات شهدا باید از سوی بستگان و خانواده های شهدا نقل و بیان شود تا بتوان یادشهدا را در تاریخ زنده کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);