دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

فصل اربابی صیفی‌ و سبزی؛ کاهو ۱۵ هزار تومان شد

1

درحالی که رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید قیمت گوجه فرنگی در بازار مرکزی میوه و تره‌بار ۴۰۰۰ تومان است، قیمت هر کیلو گوجه در سطح شهر از ۵۳۰۰ تا ۷۹۵۰ تومان رسیده و هر کیلو کاهو رسمی و پیچ به ترتیب تا ۷ و ۱۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در روزهای اخیر قیمت برخی اقلام صیفی‌جات در بازار به شدت افزایش یافته به طوریکه هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح شهر تهران بین ۵۳۰۰ تومان تا ۷۹۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

علاوه بر این قیمت کاهوی رسمی نیز با افزایشی عجیب به بیش از ۷ هزار تومان رسیده و «کاهو پیچ» بسته به کیفیت آن با قیمت هرکیلو ۸۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

بر اساس گفته فروشندگان، وقوع سیل و بارندگی‌های وسیع در جنوب کشور از یک سو، و صادرات این اقلام به برخی کشورهای همجوار باعث شده تا علاوه بر کمبود این اقلام در سطح بازار داخلی، قیمت آن‌ها نیز به شدت افزایش یابد.

به گفته حسن صابری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار، به ۴۰۰۰ تومان رسیده و آزاد شدن صادرات آن به خارج از کشور و وقوع سیل جنوب، از مهمترین علل گرانی گوجه فرنگی در بازارند.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران معتقد است قیمت واقعی هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان است و متاسفانه اتفاقات اخیر باعث شد تا قیمت گوجه فرنگی دارای حباب قیمتی شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.