یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱

استاندار خراسان رضوی در جلسه با مدیرکل میراث فرهنگی تاکید کرد

احیای میراث فرهنگی با استفاده از بخش خصوصی

دیدار استاندار و مکرمی فر

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای احیای میراث فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم حسینی در جلسه با مدیرکل ، معاونان، مدیران و مشاوران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی سیاست های خود در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی را تشریح کرد و گفت: به میراث فرهنگی و گردشگری علاقه دارم و می دانم که یکی از بخش هایی که خلق ثروت و تولید شغل با ارزان ترین منابع می کند میراث فرهنگی است.
وی ادامه داد: باید برای بازسازی و مرمت ابنیه تاریخی و هم چنین بهره برداری و خودگردان شدن آن ها از طریق بخش خصوصی اقدام کنیم.
وی با بیان این که من هم مدافع میراث فرهنگی هستم، تصریح کرد: با توجه به کمبود منابع دولتی باید با واگذار به بخش خصوصی و نظارت دقیق میراث فرهنگی را احیا کنیم البته نباید بیش از حد نیز تعصب داشته باشیم بلکه منطقی و کارشناسی و با مطالعه دقیق فرآیندها را طی کنیم.
رزم حسینی هم چنین به ثبت جهانی میراث فرهنگی خراسان تاکید کرد و گفت: باید حداقل چند مورد ثبت جهانی را در خراسان رضوی داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی درباره حوزه صنایع دستی نیز اظهارکرد: صنایع دستی ناشناخته است و این بخش با کوچک ترین سرمایه گذاری می تواند اشتغال ایجاد کند.
وی به برخی ظرفیت های گردشگری و بوم گردی اشاره کرد و گفت: مناطق نمونه گردشگری را باید فعال و محورهای گردشگری را تعریف کنیم.
استاندارخراسان رضوی افزود: اقتصاد مقاومتی را به مرور از طریق بخش ها اجرایی خواهیم کرد.
رزم حسینی یادآورشد: اولویت اول امروز جامعه ایرانی اشتغال است و باید بر مبنی شرایط اقتصادی و اجتماعی تصمیم گیری کرد.
هم چنین در این جلسه ابوالفضل مکرمی فر گزارش کوتاهی از وضعیت گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی خراسان رضوی ارائه کرد.
در پایان تندیس کبوتر حرم به عنوان نماد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به استاندار اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.