یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران خبر داد

تکمیل ۱۲۳ حلقه چاه نفت در ۱۱ ماه سال جاری

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران

خوزستان_ محمد آل خمیس در عملیات حفاری از تحقق ۱۷۳ هزار و ۳۸۶ متر حفاری چاه های نفت و گاز با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در ۱۱ ماه سال جاری در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران محمد آل خمیس سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، گفت: در این مدت حفاری و تکمیل  ۱۲۳ حلقه چاه با تلاش مستمر و شبانه روزی کارکنان سختکوش عملیاتی و پشتیبانی شرکت به اتمام رسید و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع این چاه ها ۵۷ حلقه توسعه ای، توصیفی و ۶۶ حلقه تعمیری است که به تفکیک ۸۸ حلقه در گسترده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، هشت حلقه در موقعیت فعالیت شرکت نفت فلات قاره، دو حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، ۱۴ حلقه شرکت توسعه و مهندسی نفت و ۱۱ حلقه درقالب پروژه حفر و تکمیل گردیده است.

آل خمیس با اشاره به اجرایی شدن پروژه حفاری هشت حلقه چاه در این مدت در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، اظهار کرد: حفاری دو حلقه چاه منطبق با برنامه تعریف شده در دست اجرا است و به زودی یک دکل حفاری سنگین خشکی دیگر برای حفر چاه اکتشافی سوم به موقعیت در نظر گرفته شده انتقال و در مدار عملیات قرار می گیرد.

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با بیان اینکه ناوگان حفاری شرکت متشکل از ۷۲ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی است، گفت: در زمان حاضر حدود ۵۰ دستگاه حفاری شرکت در وسعت عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت دارند.

وی افزود: همچنین در اجرای سیاست های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در زمینه توسعه میدان های مشترک، این شرکت بخشی از ناوگان عملیاتی و پشتیبانی خود را در این بخش از جمله در میدان نفتی آزادگان جنوبی متمرکز کرده است.

آل خمیس خاطر نشان کرد: به همت و پشتکار کارکنان شرکت در مدت یاد شده حفاری و تکمیل ۱۱ حلقه چاه ۸۳ روز جلوتر از برنامه کارفرما به پایان رسید که از نظر اقتصادی ارزشمند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.