جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی:

کمک ساکنان خراسان رضوی به کمیته امداد ۳۴درصد افزایش یافته است

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: کمک های ساکنان خراسان رضوی به کمیته امداد با وجود تنگناهای اقتصادی ۳۴درصد افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین ، حبیب الله آسوده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: مستضعفان پایه و اساس انقلاب هستند و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز رهبر معظم انقلاب به رسیدگی بر محرومان تاکید دارند.

وی افزود: فقر در کمیته امداد تولید نمی‌شود و از کارکردهای نادرست و سو مدیریت‌ها ایجاد می‌شود که مداوای آن در نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد به انجام می‌رسد و اگر بخواهیم فقر را کنترل کنیم باید به اقتصاد مقاومتی توجه کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: افزایش فرصت اشتغال، کارآمدی مدیریتی، مردمی کردن رشد و توسعه، استفاده از نیروهای جوان انقلابی و جلوگیری از اشرافی گری موجب کاهش فقر در جامعه می‌شود.

آسوده خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۲۰ هزار خانواده در خراسان رضوی با جمعیت ۵۰۰ هزار نفر را داریم که این آمار ما را آرامش نمی‌دهد اما چاره‌ای نداریم و باید در این شرایط اقتصادی از محرومان حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: امسال بیش از ۲۵ درصد افزایش افراد تحت پوشش را در خراسان رضوی داشته‌ایم تا حداقل حمایت‌ها از محرومان انجام شود. توجه ما به رفع محرومیت در روستاها است و بازگشت معکوس را ترویج می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: ۴ هزار دانشجو در حال حاضر زیر پوشش کمیته امداد هستند و ۶ هزار بیمار صعب العلاج نیز خدمات لازم را از این نهاد حمایتی دریافت می‌کنند.

آسوده تاکید کرد: با اندک فرصت و سرمایه‌ای افراد زیر پوشش کمیته امداد خودشان ایجاد اشتغال می‌کنند و در حوزه علم و دانش پیشرفت سریع می‌کنند و رویکرد ما توزیع پول و ثروت نیست بلکه به دنبال توانمند کردن افراد هستیم.

وی گفت: با کمک آستان قدس رضوی و نیکوکاران در سال جاری ۱۲۰ هزار محروم از شهرهای مختلف کشور بدون دغدغه و پرداخت هزینه به زیارت بارگاه منور رضوی نائل شدند و ۱۰۰ هزار خدمت فرهنگی در حوزه تعلیم و تربیت انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به تهیه مسکن نیازمندان گفت: ۱۷۷۰ مسکن برای محرومان در شهرها و روستاها ایجاد و در اختیار مددجویان قرار گرفته است و سال آینده نیز قدم‌های بیشتری در این حوزه خواهیم برداشت.

آسوده تاکید کرد: باید باور داشته باشیم با سرمایه‌های کم هم می‌توانیم کارآفرین باشیم و چند نفر را زیر پوشش خود قرار دهیم که نمونه‌های آن در کمیته امداد وجود دارد.

وی بیان کرد: مردم با وجود همه سختی‌ها محرومان را فراموش نکردند و ۳۴ درصد میزان مشارکت‌های مردمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.