شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

"مهارت" می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد ثروت برای کشور شود

محمد شریعتمداری

البرز- محمد شریعتمداری با بیان اینکه مقوله مهارت در کشور تحریم نیست و می‌تواند زمینه ساز ایجاد ثروت برای کشور باشد گفت: باید برای تغییرات جدی در اداره کشور جایگاه مهارت‌آموزی در سنین پایین مورد توجه بیشتری باشد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز (شنبه) در گردهمایی نخبگان مهارتی مرکز تربیت مربی کرج با بیان اینکه مهارت در سطح ملی و برون‌مرزی می‌تواند منجر به ایجاد منابع شود، اظهار کرد: در حال حاضر مهارت در کشور تحریم نیست و می‌تواند ثروت برای کشور ایجاد کند.

وی افزود: در جامعه امروز لازمه کار و شغل، دانش و مهارت است و برای تغییرات جدی در اداره کشور باید به جایگاه مهارت‌آموزی در سنین پایین توجه شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ارزش‌افزوده و ورود به بازارهای جهانی در پی داشتن مهارت ایجاد می‌شود، گفت: مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور نیز نسبت به موضوع مهارت در جامعه تأکید دارند.

شریعتمداری بر ضرورت ایجاد یک بنیاد ملی برای نخبگان مهارتی تاکید کرد وگفت: باید حمایت‌ از افراد بامهارت از طریق سیستم بانکی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: این بنیاد باید ابتدا به تائید وزارت علوم برسد، وبرای رسیدن به نتیجه مناسب از مجلس شورای اسلامی قانون اخذ کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار ورود نهادهای غیر دولتی به مسابقات ملی مهارت شد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متولی این رویداد است اما نیاز است از ظرفیت های نهادهای دیگر نیز بهره گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.