شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:

نظامی به عنوان استخدام نخبگان نداریم

جمشید انصاری

البرز - جمشید انصاری با بیان اینکه نظامی به عنوان استخدام نخبگان نداریم و چارت به کارگیری آنان نیز بر مبنای عدالت استخدامی و برای همه داوطلبان انجام می‌شود، گفت: از۲۳ میلیون نفر نیروی کار کشور حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در بخش عمومی مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور صبح امروز(شنبه)  طی بازدید از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، اظهار کرد: سرمایه ارزشمند انسانی، اعضای هیئت علمی، کارشناسان و نیروهای متخصص از ظرفیت‌های این مؤسسه محسوب می‌شوند.

وی افزود: امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مؤسسه رازی و پیشینه علمی قابل‌توجه از ظرفیت‌های این مجموعه است که موجب شده تا مؤسسه ای کلیدی در حوزه تحقیقات دارویی کشور باشد.

این مسئول با بیان اینکه تقویت نیروهای انسانی در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: بروزآوری امکانات و تجهیزات برای نقش‌آفرینی بی‌بدیل مؤسسه رازی و ایفای نقش مهمی که این مؤسسه در امنیت غذایی و سلامت کشور ایفا می‌کنند نیز حائز اهمیت است.

 انصاری اضافه کرد: در طول این بازدید در جریان مسائل این مرکز قرار گرفتیم و آمادگی داریم که حمایت‌های لازم به خصوص در حوزه تامین نیروی انسانی را صورت دهیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به چگونگی استفاده از ظرفیت نخبگان در کشور اشاره کرد و گفت: نظامی به عنوان استخدام نخبگان نداریم و چارت به کارگیری آنان نیز بر مبنای عدالت استخدامی برای همه داوطلبان انجام می‌شود.

انصاری گفت: نخبگان به دلایل استعداد و توانمندی‌هایی که دارند فرصت بیشتری برای جذب و به کارگیری در آزمون‌های استخدامی نصیبشان می‌شود.

این مسئول با اشاره به رشته‌های مختلف شغلی که در دولت تعریف‌شده است، گفت: پذیرش از میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر اساس برگزاری آزمون استخدامی و متناسب با نیاز کشور است.

وی در پایان گفت: استخدام اعضای هیئت‌علمی البته روند جداگانه‌ای دارد که از طریق هیئت جذب نیروهای هیئت‌ علمی در وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش انجام می‌شود که بر اساس آزمون و فرآیند رقابت برابر این پذیرش‌ها نیز برای استخدام صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

نظرات

  • نخبه سوخته ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۲۲:۰۴
    0 0
    شرایط تاسف اور امروز ایران ناشی از بی توجهی مسئولین به نخبگان ایران بر خلاف همه دنیاست...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.