چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

رئیس اداره ورزش وجوانان قوچان:

مسابقات کشتی باچوخه قهرمانی کشور در قوچان برگزار می‌شود

رئیس اداره ورزش وجوانان قوچان

رئیس اداره ورزش وجوانان قوچان گفت: پانزدهمین دوره مسابقات کشتی باچوخه قهرمانی کشور ۱۳ اردیبهشت ماه در قوچان برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، اسماعیل حاجی آبادی  اظهار داشت: پانزدهمین دوره مسابقات کشتی با چوخه قهرمانی کشور یادواره شهید بابا محمد رستمی و شهدای بخش باجگیران در پنج وزن ۶۶، ۷۴، ۸۴، ۹۶ و مثبت ۹۶ کیلوگرم با اعتبار ۱ میلیارد ریال در مجموعه ورزشی و گردشگری روستای رهورد قوچان برگزار می‌شود.

وی افزود: ۳۰۰ نفر از ورزشکاران استان‌های گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شهریار تهران و شهرستان‌های مجاور و همچنین چهار تیم از قوچان در این دوره از مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان تصریح کرد: دکتر سید عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و ورزشی وزارت ورزش و جوانان، دکتر غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، فرزاد فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان و مسئولان شهرستان در افتتاحیه این مسابقات حضور خواهند داشت و به افراد اول تا سوم به ترتیب جوایز ۴۰ میلیون ریالی، ۳۰ و ۱۵ میلیون ریالی اهدا می‌شود.

حاجی آبادی با بیان اینکه مهد کشتی با چوخه کشوری قوچان است یادآور شد: برای ثبت ملی کشتی با چوخه نیاز به استانداردهایی است و باید در این راستا از ظرفیت مسئولان و مردم حداکثر استفاده بشود. نیاز است برای احیای کشتی با چوخه گودها احیا شود که در چند روستا این مهم انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر برگزاری مسابقات کشوری در گودها می‌توان با توجه به شرایط جوی نیز مسابقات را در سالن‌های ورزشی نیز اجرا کنیم و مسابقات بیشتری برگزار و حتی از استعدادهای پایین نیز در این مهد کشتی استفاده شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان تصریح کرد: برگزاری کارگاه آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌ها برای معرفی این ورزش نیاز به حمایت مالی و کمک همه جانبه مسئولان در شهرستان را دارد تا بتوان این ورزش را در مهد آن قوچان احیا کرد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.