یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

گشایش سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در خوزستان

قرآن

خوزستان- سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در خوزستان با حضور ۶۰ غرفه در حوزه های مختلف قرآنی در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین؛   آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت، عصر روز شنبه ۲۱ اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اهواز، برگزار شد.

محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه  خوزستانی ها در مقاطع مختلف حفظ و تلاوت و قرائت قرآن در کشور سرآمد هستند گفت: همین مهم نشان می دهد باید توجه ویژه ای به این استان داشت.

جوروند از فعالیت بیش از یک هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی مساجد در استان، روستاها و مناطق عشایری خبر داد و اظهار کرد: در منطقه خسرج ۴۰ حافظ کل قرآن داریم که باید به صورت ویژه و عمیق به آن نگاه کرد.

وی با تاکید بر اهمیت قرآن در زندگی انسان ها از اسقبال خوب از نمایشگاه قرآن و عترت گفته  ادامه داد: امسال نیز شاهد افزایش استقبال عمومی خواهیم بود.

حضور اندیشمندان حوزه و دانشگاه

در ادامه  این آیین علی حسین حسین زاده،  معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان نمایشگاه امسال را شامل برنامه های متنوعی در ارتباط با فهم قرآن و محتوای قرآنی، خواند که با حضور اندیشمندان مختلف حوزه و دانشگاه، برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به این تنوع و اهمیت مسائل قرآنی در فرهنگ جامعه، امیدواریم که نمایشگاه امسال، مورد استقبال مردم، به خصوص جوانان قرار گیرد.

برنامه نمایشگاه

لازم به ذکر است، در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان امسال، ۶۰ غرفه در حوزه های مختلف قرآنی حضور دارند.

برای نخستین بار همزمان با برگزاری نمایشگاه  قرآن و عترت در خوزستان، غرفه ای نیز در نمایشگاه بزرگ قرآن کریم تهران به استان خوزستان اختصاص داده شده است.

نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان از  تاریخ ۲۱ لغایت ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۳ در اهواز، محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان پذیرای بازدید کنندگان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.