سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی:

تابستان ۹۸ بدون مشکل کم‌آبی سپری می‌شود

کم آبی سد کارده مشهد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: تابستان ۹۸ نیز با همکاری شهروندان همچون سال‌های گذشته، بدون کمترین مشکل سپری خواهد شد.

 
به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، ابراهیم علوی سیاست راهبردی آبفای استان را تامین آب کمی و کیفی اعلام نمود و اظهار کرد: این شرکت برای رفع نگرانی مصرف‌کنندگان و در راستای وظیفه سقایی خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و این مهم را در اولویت کاری خود قرار داده است . 
وی افزود: شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی با توجه به مسئولیت آبرسانی به ۷۲۳هزار مشترک، تمام امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود را برای تامین آب شرب مورد نیاز این جمعیت به کارگرفته و هرساله با صرف هزینه سنگین و انجام عملیات کف‌شکنی، جابجایی وحفر گالری تلاش می‌کند توان آبدهی موجود چاه‌ها را به عنوان مهمترین منبع تامین آب شرب استان حفظ کند . 
علوی بیان کرد: ۱۹ حلقه چاه با اعتبار ۲۵۳میلیارد ریال(بدون احتساب هزینه اجرای خطوط انتقال و ساخت مخازن ذخیره) در سال گذشته در ۱۶شهر استان حفر و منجر به افزایش توان تولید آب به میزان ۳۲۳ لیتر برثانیه شده است. 
مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: در سال جاری عملیات حفر ۲۲ حلقه و تجهیز ۲۸حلقه چاه با اعتبار ۲۴۰میلیارد ریال در شهرهای استان آغاز شده که با بهره‌برداری از این تعداد چاه مشکل تامین آب شهرهای مواجه با تنش آبی رفع خواهد شد.
وی با بیان اینکه بارندگی سالانه از ۲۲۴ میلیمتر به ۲۰۰میلیمتر در دو دهه گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: ادامه پدیده خشکسالی به عنوان عوامل افت سفره‌های زیرزمینی در استان است. نزولات جوی به شکل برف تاثیر فراوانی در تغذیه سفره‎های آب زیرزمینی دارد، اما متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل تغییرات اقلیمی درجهان و منطقه که ایران و خراسان رضوی نیز از این امر مستثنی نیست، عمده بارش‌ها به شکل باران بوده که همین موضوع تاثیرگذاری بر سفره‌های آب زیرزمینی را کاهش داده است. 
علوی ادامه داد: حوزه فعالیت این شرکت، ۷۳ شهراستان با جمعیت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و ۱۰۰درصد این جمعیت ازخدمات آب شرب بهداشتی برخوردارند . میزان مصرف ماهانه هر مشترک دراستان ۱۴متر مکعب بوده و این میزان مصرف برای استان خراسان رضوی با اقلیم خشک و نیمه‌خشک رقم بالایی است که باید با مدیریت مصرف و استفاده از وسایل کاهنده کاهش یابد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.