پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

تقدیر امام جمعه موقت تهران از اقدامات ۱۰۰ روزه دستگاه قضا؛ "رئیسی" ‌در حال تقویت اعتماد مردم است

آية الله احمد خاتمي

امام جمعه موقت تهران با تقدیر از اقدامات ۱۰۰ روزه دستگاه قضا گفت: الحمدالله الان قوه قضائیه در حال تقویت اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی دقایقی قبل در آیین بزرگداشت هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن از یارانش به ویژه شهیدان پاک‌نژاد و سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی(ره) و امام جمعه فقید یزد با اشاره به اینکه تیرماه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران حوادث مختلفی با خود دارد اظهار داشت: این حوادث هیچ زمانی از خاطره‌ها نمی‌رود.

وی خاطرنشان کرد: سالگرد سوء قصد به مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران در ششم تیر سال 1360، سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش در هفتم تیرماه، یازدهم تیر سالروز شهادت یار وفادار امام حضرت آیت الله صدوقی، سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری در 12 تیر ماه 1367 توسط ناوگان آمریکای جنایتکار و شهادت 298 سرنشین آن از جمله حوادث جانکاهی است که در این ماه به وقوع پیوسته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: سوالی که مطرح می‌شود این است که این همه جنایت علیه نظام با چه هدفی صورت گرفت و سایر جنایاتی که در پی آن است با چه هدفی انجام می‌شود.

دشمن تحمل خداباوری مقام معظم رهبری و شهید بهشتی و صدوقی را نداشت

خاتمی ادامه داد: این واقعا یک سوال است که مگر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خاتمی، شهید بهشتی و شهید صدوقی(ره) چه کرده بودند و امروز هم شهید خرسند امام جمعه کازرون و طلبه شهید همدانی چه کرده بودند که آنها را این چنین در اوج مظلومیت به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه پاسخ این سوال را قرآن کریم داده است گفت: از دید قران کریم، جرم این افراد خداباوری بود و این جنایتکاران نمی‌توانستند خداباوران را ببینند.

وی افزود: مقام معظم رهبری پیش از انقلاب هیچ آرامشی نداشت و بارها به زندان افتادند ولی همیشه سردار پا به رکاب اسلام بود و به همین دلیل آنها از ایشان عقده بسیاری داشتند و نمی‌توانستند ببینند ایشان پس از انقلاب هم همچنان به عنوان یک سردار مدافع اسلام، جلوی دشمن را می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری به هیچ عنوان خودشان دنبال پست و مقام نبودند گفت: در دیداری که با ایشان داشتم فرمودند من حتی نمی‌دانستم که عضو شورای انقلاب هستم و وقتی به اصرار و تاکید شهید مطهری در این شورا شرکت کردم فهمیدم که عضو آن هستم.

خاتمی تاکید کرد: در ارتباط با رهبری هم ایشان می‌فرمودند که وقتی وصیت نامه امام خمینی(ره) را در مجلس خبرگان رهبری قرائت می‌کردم به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم رهبری خودم بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در طول این سال‌ها مقام معظم رهبری به بهترین نحو ممکن انقلاب را هدایت کردند، به دیدار نخست وزیر ژاپن با ایشان اشاره کرد و افزود: تمام کارشناسان داخلی و خارجی معتقدند چنین واکنش مقتدرانه‌ای تنها و تنها امکان دارد از یک فرد امکان‌پذیر است و آن مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران که سبب موفقیت‌های پی در پی این نظام اسلامی شده داشتن مقام معظم رهبری است گفت: فتنه‌گران سال 88، مقام معظم رهبری را در حد یک رهبر سیاسی معمولی دیدند و می‌خواستند در این حد پایین بیاورند در حالی که رهبر ما جانشین عام امام زمان(عج) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز در ایام ورود مسلم بن عقیل به کوفه قرار داریم گفت: در زمان ورود ایشان به کوفه بیش از 10 هزار نفر به استقبالش رفتند ولی چند روز بعد هیچ کسی در کوفه پشتیبان وی نبود و کسانی که می‌گفتند تا پای جان پشت مسلم بن عقیل هستند اصلا از وی حمایت نکردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به پیروی مردم از ولایت فقیه در عرصه‌های مختلف گفت: مردم ایران اما همانند مردم آن روز کوفه نبودند و تا پای جان پشتیبان ولایت باقی ماندند.

کسانی که در پی تخریب نهاد ولایت فقیه هستند، خائن به این کشورند

وی با تاکید بر اینکه کسانی که در پی تخریب نهاد ولایت فقیه هستند، خائن به این کشورند افزود: این افراد خائن به کشور، ملت، آرمان‌های امام و شهدا و خائن به اسلام هستند.

خاتمی تصریح کرد: افرادی که عکس امام خمینی(ره) را در دست می‌گیرند ولی بر عکس ایشان عمل می‌کنند افرادی هستند که به این نظام و انقلاب خیانت زیادی کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به سالروز شهادت شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: امروز آن خطی که شهید بهشتی در قوه قضائیه ترسیم کردند را امروز آیت‌الله رئیسی دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه سخت کوشی یکی از ویژگی های بارز آیت الله رئیسی است گفت: نحوه فعالیت ایشان معنای واقعی مدیریت جهادی است و ایشان در طول فعالیت 100 روزه خود اقدامات بسیار خوبی انجام دادند که شروع آن از اصلاح دستگاه قضا بوده است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این قانون « از کجا آورده ای» تصویب شده بود ولی به دلایلی معطل مانده بود که آقای رئیسی این قانون را احیا کرد و گفت اولین کسی که لیست زندگی و اموالش را به مقام معظم رهبری می‌دهد من هستم و علاوه بر ایشان، به مردم هم ارائه می‌کنم.

قوه قضائیه در حال تقویت اعتماد مردم به نظام است

خاتمی با تاکید بر اینکه این اقدام حرکتی بسیار خوب در ایجاد شفافیت است گفت: الحمدالله الان قوه قضائیه در حال تقویت اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و مردم می‌بینند که نظام در مبارزه با مفسد اقتصادی جدی است و در این مسیر کله گنده و غیر کله گنده هم ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما انقلاب کردیم که دین به کشور وارد شود گفت: قوه قضائیه مجری و مدافع دین است و در این زمینه با افرادی که به دتبال تضعیف دین و نظام هستند و به دین دهان کجی می‌کنند، با جدیت برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همه نهادها در انقلاب اسلامی ایران باید مجری امر به معروف و نهی از منکر باشند تاکید کرد: همه آوازه‌هایی که امروز قوه قضائیه دارد، از شهید بهشتی است که این ریل‌گذاری را صورت داد و معلوم است که ایشان را دشمنان تحمل نمی‌کردند و به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت تهران به شخصیت شهید صدوقی(ره) اشاره کرد و افزود: ایشان از آغاز انقلاب، علمدار و از بزرگان انقلاب نه تنها در استان یزد بلکه در کل کشور بود و اعتمادی که امام خمینی(ره) به ایشان داشت، زبانزد بود.

داعش های دهه 60 منافقان بودند

وی با اشاره به اینکه منافقین در دهه 60 بیش از 17 هزار نفر از مردم بیگناه را به کام مرگ کشاندند و به بدترین وضع ممکن شهید کردند اظهار داشت: این افراد از مسئولان نبودند بلکه همه از مردمی بودند که هیچ پناهی نداشتند و تعداد بسیار بالایی از شهدای ترور، زنان و کودکان بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه همین منافقان امروز به عنوان نوکر بی چون و چرای آمریکا در حال فعالیت هستند گفت: هم منافقین و هم اربابانشان بدانند که چهره های منفور آنها حتی تا نسل های بعد هم منفور خواهند بود.

اتاق جنگ علیه مردم یمن در آمریکا هدایت می‌شود

خاتمی با بیان اینکه امروز آمریکای جنایتکار در حال کشتار مردم مظلوم یمن هستند گفت: همین آمریکا و رئیس جمهور جنایتکارش می‌گوید ما می خواستیم در پاسخ به سرنگونی پهپادمان ایران را بزنیم اما چون انسان‌هایی کشته می‌شدند جلوی این کار را گرفتیم، در پاسخ باید گفت ای نامرد آیا تو دلت برای انسان‌ها می‌سوزد؟

وی آمریکا را نماد جنایتکاری دانست که در قرآن کریم از آن یاد شده و خداوند آنها را لعن کرده تصریح کرد: آمریکا دلش برای انسان‌ها نسوخته بلکه این را فهمیده که یکی بزند یکی می خورد و می‌داند ایران اسلامی که پهپاد جاسوسی آنها را زده تهدید جدی برای آمریکا هستند و دیگر زمان بزن در رو گذشته است.

مذاکره با آمریکا امروز به معنای تسلیم و زیر بار ذلت رفتن است

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بعضی از ضعیف النفس‌ها امروز دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند گفت: امروز مذاکره تسلیم است و با توجه به اینکه تسلیم در برابر استکبار و دشمنان جنایتکار ذلت است، ملت ایران به هیچ عنوان زیر بار ذلت نمی‌روند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما مذاکره را تجربه کردیم و چند سال کشور درگیر مذاکره بود اما هیچ چیزی عاید کشور نشد گفت: تجربه ثابت کرده که مذاکره جواب نمی‌دهد و تنها چیزی که پوزه استکبار را به خاک می‌مالد ایستادگی و مقاومت است.

خاتمی ادامه داد: خداوند متعال هم در قرآن کریم به شدت نسبت به زیر بار ذلت رفتن هشدار داده است و به هیچ عنوان به مومنان اجازه قبول این ذلت را نداده است.

وی با تاکید بر اینکه ترامپ برای جذب رای به دنبال این است که بگوید ایران را من بار دیگر پای میز مذاکره آوردم گفت: این آرزو را قطعا ترامپ به گور می‌برد و هیچ زمانی نمی‌تواند ایران را به مذاکره بکشاند.

تحریم مقام معظم رهبری تحریم کل ملت ایران است

امام جمعه موقت تهران به تحریم مقام معظم رهبری از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود:  این اقدام تحریم کل ملت ایران است و سبب شد که امروز مردم قاطعانه تر شعار مرگ بر آمریکا را سر دهند.

وی افزود: امروز جهان تنها گوشه بسیار کوچکی از قدرت دفاعی ایران در سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی را دید و به حمدالله این اقدام هم مورد تایید تمام ملت ایران قرار گرفت و به فضل خدا این منش و روش را ادامه می‌دهیم چرا که نشان دادیم جنگ طلب نیستیم اما امام یادمان داد که اگر مورد تجاوز واقع شدیم و دشمنان تجاوز کردند، دندان های دشمن را در دهانش خواهیم شکست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.