سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندو!

گاندو

اعتراضات و انتقادات مقامات دولتی به پخش مجموعه تلویزیونی گاندو تنها به اظهار نظر محدود نشده و شنیده‌ها حاکی است دولت به دنبال ایجاد محدودیت‌های جدیدی در بودجه صداوسیما برای اعمال نظارت بیشتر بر این سازمان است.

قدس آنلاین: پس از پخش مجموعه تلویزیونی «گاندو» از شبکه سوم سیما که بر اساس پرونده جیسون رضائیان جاسوس ایرانی ـ آمریکایی ساخته شده بود، موجی از واکنش‌های سیاسی را از سوی مسئولین و مقامات دولتی در پی داشت.

علاوه بر حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، مفصل ترین واکنش مقامات دولتی به این سریال را محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور داشت که روز چهارشنبه (۱۹ تیرماه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفته است: این سریال را ندیده‌ام اما انعکاس‌هایی که به دفتر رئیس‌جمهور و ارتباطات مردمی ما شده، این است که مردم گلایه دارند که نباید سناریوسازی شود.

واعظی همچنین مدعی برخورد حزبی و جناحی صداوسیما با دولت شده و تاکید کرده است: در این سریال تلاش شد یک عده از مسئولان، متدین، انقلابی و ارزشی جلو داده شده و عده دیگری از مسئولان، نفوذپذیر، غرب‌گرا و وابسته به خارج معرفی شوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین به دعوت از عوامل مختلف سریال گاندو در شبکه‌های تلویزیونی اشاره کرده و ضمن زیر سوال بردن این کار صداوسیما را به انجام کارهای غیرمعمولی متهم کرده که باید «حتما» در رفتارهای خود تجدید نظر کند.

واعظی پیشتر اعلام کرده بود که در جلسه هیات دولت (۱۹ تیرماه) به رئیس صداوسیما در خصوص پخش مجموعه تلویزیونی گاندو تذکر داده شده است.

شنیده‌های خبرنگار  فارس حاکی از آن است که در جلسه هیات دولت، اعتراض شدیدی توسط محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به سریال گاندو می‌شود که پس از آن رئیس جمهور اعلام می دارد که باید محدودیتهای جدیدی در بودجه صداوسیما اعمال شود تا زمانی که دولت بتواند نظارت خود را بر این سازمان بیشتر نماید.

انتقاد و اعتراض شدید محمدجواد ظریف به سریال گاندو در حالی است که او قبلا در پاسخ سوالی درباره این مجموعه تلویزیونی گفته بودکه این سریال را ندیده است و اساساً تلویزیون نگاه نمی‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

 • ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۲
  0 0
  چرا؟؟؟!!!
 • علی ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۱:۱۴
  0 0
  ترامپ ایران ! وقتی منطق در کار نیست به تحریم روی می آورند .
 • علی ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۱:۱۷
  0 0
  وقتی منطق نیست رو به تحریم می آورند . این چند ماه دیگر هم مردم دندان روی جگر می گذارد .
 • حمیدا ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۱:۱۸
  0 0
  در این چند سال اخیر دیده ایم با کنترل و اعمال فشار بودجه ای به دستگاه های مستقل توسط دولتها؛ عملا استقلال این دستگاه ها مورد تجاوز قرار گرفته است و در قانون اصلاح بودجه ای کشور میبایست جدا به این موضوع توجه شود.
 • ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۲۱:۱۵
  0 0
  اولین تلاشی که دشمن برای به زانو در آوردن بندگان خدا انجام می دهد چون می بیند که به هیچ طریقی نمی تواند بندگان خدا را تسلیم کند، فشار اقتصادی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.