پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸

وسایل بازی غیراستاندارد از پارک‌های کرج جمع‌آوری می‌شود

راه‌اندازی پارک‌های ویژه کودکان در مشهد

البرز- رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری کرج گفت: وسایل بازی غیراستاندارد و سِت‌های تندرستی معیوب از پارک‌ها جمع‌آوری می‌شود.

 به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از پایگاه خبری شهرداری کرج، پیمان بضاعتی‌پور با بیان اینکه استانداردسازی وسایل و تجهیزات بازی نقش بسزایی در حفظ سلامت و ایمنی شهروندان دارد، اظهار کرد: طرح استانداردسازی وسایل بازی و سِت‌های تندرستی نصب شده در پارک‌های شهر در حال اجرا است و در این راستا تعداد زیادی از وسایل بازی فاقد استاندارد جمع‌آوری شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه وسایل بازی کودکان باید ملزومات استاندارد را داشته باشند، افزود: آیین نامه استاندارد وسایل بازی، مبلمان پارکی و ستهای تندرستی به پیمانکاران طرفِ قرارداد ابلاغ شده است.

این مسئول با بیان اینکه ناظرین مناطق باید به صورت مستمر بر وضعیت وسایل بازی پارک‌ها نظارت داشته باشند، گفت: باید از ادامه فعالیت دستگاه‌هایی که استانداردهای لازم را ندارند و یا ادامه کار آن ها احتمال وقوع حادثه را افزایش می‌دهد، جلوگیری شود.

وی توضیح داد: وسایل بازی غیر استاندارد و ست‌های تندرستی معیوب و دارای نقص که کیفیت لازم را ندارند باید جمع‌آوری شوند و پیمانکاران ملزم به جایگزین کردن وسایل جدید و با استاندارد بالا هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.