سه‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

قائم ‌مقام رئیس‌کل دادگستری استان یزد :

دستگاه قضایی به مسائل سیاسی ورود نمی کند

قائم ‌مقام رئیس‌کل دادگستری استان یزد

یزد – قائم ‌مقام رئیس‌کل دادگستری استان یزد با تأکید بر اینکه مقام های قضایی باید به مسائل سیاسی آگاه بوده و اشراف داشته باشند، گفت: دستگاه قضایی به مسائل سیاسی ورود نمی کند و با رویکرد بی طرفی و التزام به قانون‌مدارای، به وظایف خود عمل می کند.

به گزازش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ،علی‌اکبر شمس در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان اظهار داشت: بحث امنیت بر عهده اعضای شورای تأمین است و در کنار آن دادستان‌ها وظیفه‌ای مهم و اساسی در برقراری نظم و امنیت بر عهده‌دارند.

قائم‌مقام رئیس‌کل دادگستری استان گفت: در سال رونق تولید که موضوع حمایت از تولید داخلی و مبارزه با جنگ اقتصادی مطرح می‌شود، نقش دادستان‌ها بسیار برجسته و اساسی است؛ امسال که وضعیت خاص اقتصادی بر کشور حاکم شده است با توجه به منویات مقام معظم رهبری و سیاستی که دستگاه قضایی در این راستا داشت دادستان‌ها به‌خوبی ورود کردند و امروز شاهد گشایش‌های بسیار خوبی هستیم.

وی افزود: با توجه به صنعتی شدن استان و شهرستان اردکان این آمادگی در دستگاه قضایی وجود دارد که رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها در کنار مسئولین اجرایی راه گشای مسائل اقتصادی باشند.

شمس خاطرنشان ساخت: موضوع حقوق عامه در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد و شورای حفظ حقوق بیت‌المال که با محوریت دستگاه قضایی تشکیل می‌شود ظرفیت بسیار خوبی در زمینه حمایت از انفال و حقوق عامه و حفظ حقوق بیت‌المال دارد.

این مقام قضایی به موضوع با اهمیت فضایی مجازی و ضرورت رصد این فضا اشاره کرد و اظهار داشت: برای دو شهرستان همجوار اردکان و میبد پلیس فتای اختصاصی در نظر گرفته خواهد شد تا کنترل و رصد حواشی و اتفاقات این دو شهرستان با اهتمام ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های محمدعلی ابوالحسنی دادستان سابق اردکان، مهدی حسن پور به عنوان دادستان عمومی و انقلاب اردکان معارفه شد.

انتهای پیام / 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.