دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

۷۴ درصد از کنتورهای نصب شده مربوط به بخش کشاورزی است

منصور ستوده

همدان_ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان اظهار کرد:براساس نوع مصارف از چاه های مجاز۷۴ درصد از کنتورهای نصب شده مربوط به بخش کشاورزی است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان  با اعلام اینکه نصب کنتور هوشمند در چاه‌ها جزو طرح‌های احیا و تعادل‌بخشی استفاده از آب‌های زیرزمینی همدان است، اظهار کرد: اجرای این طرح و توسعه نصب کنتور هوشمند در سطح استان همدان نیازمند همکاری و تعامل کشاورزان با شرکت آب منطقه‌ای است.
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان افزود: نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های آب سبب کنترل و نظارت بر میزان برداشت آب‌های زیرزمینی استان شده و از اضافه برداشت از آب‌های زیرزمینی به شدت جلوگیری می‌کند.
وی با بیان اینکه کنتور هوشمند مزایایی بالایی دارد، اظهار کرد: اساسی‎ترین اهمیت کنتور هوشمند این است که کشاورزان دیگر بیشتر از پروانه بهره‎برداری نمی‎توانند از چاه‎ها آب برداشت کنند.
وی تاکید کرد: اگر کشاورزی بیش از میزان تعیین‎شده آب از چاه برداشت کند برق به صورت خودکار قطع شده و امکان برداشت آب از چاه تا زمانی که کارشناسان آب منطقه‌ای و برق اقدام نکنند وجود ندارد.
وی با اعلام اینکه کنتورهای هوشمند و کارت‌های شارژ همچون کارت سهمیه‌بندی بنزین است، عنوان کرد: کشاورزان باید نسبت به نصب این کنتورها اقدام کنند چراکه تکلیفی قانونی است و کار باید اجرایی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.