چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

اجتماع عزاداران حسینیه ایران هفتم محرم در امیرچقماق برگزار می‌شود

اجتماع عزاداران

یزد - مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران از برپایی اجتماع باشکوه عزاداران حسینی حسینیه ایران در هفتم محرم در حسینیه امیرچقماق یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سیدحسن حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:اجتماع باشکوه عزاداران حسینی حسینیه ایران در هفتم محرم در یزد برپا می شود در سال‌های گذشته تجمع عزاداران حسینی یزد تحت عنوان حسینیه ایران در روز ۱۳ محرم برگزار می شد، ولی امسال زمان این برنامه تغییر کرده است.

وی افزود : نسبت به برگزاری این تجمع بزرگ عزاداران، همه در استان یزد اتفاق نظر دارند چرا که هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ تقویت انسجام و وحدت در استان یزد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: طرح هر هیئت یک روحانی می‌تواند نقش بسایر مهمی در پیشگیری از ورود انحراف به مراسم‌های عزاداری استان داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه در روز ۱۳ محرم برنامه‌های متعددی در استان یزد برگزار می‌شود تصریح کرد: با توجه به ضرورت برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم، برنامه‌ریزی صورت گرفت که این مراسم از امسال در روز هفتم محرم و از ساعت ۱۷ انجام شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران ادامه داد: اصل برنامه بر این بود که علم‌های متعدد کنار گذاشته شود و همه مردم و عزاداران تحت عنوان یک هیئت به عزاداری بپردازند تا وحدت عزاداران حفظ شود.

وی خاطرنشان ساخت: در نشستی که با هیئت‌های عزاداری داشتیم، اعلام آمادگی کردند که در این مراسم حضور باشکوه داشته باشند و مابقی نشست ها هم تا زمان این همایش بزرگ برگزار می‌شود.

حسینی تصریح کرد: با توجه به ضرورت جلوگیری از ایجاد مشکل در تردد مردم، امسال این مراسم در خیابان قیام برگزار می‌شود تا مسیر دیگر خیابان‌ها بسته نشود و تجمع به داخل چهارراه کشیده نشود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.