شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان

پیگرد قضایی ۳ مدیر خراسان رضوی با تذکر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر

امر به معروف

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، از پیگرد قضایی ۳ مدیر خراسان رضوی با تذکر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر در این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالله ارجاعی با اشاره به وظایف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در موضوع رصد اقدامات و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی که همان امر به معروف مسؤولان نام دارد، بر اساس ماده ۱۹ دستورالعمل اجرایی اقدامات متعدد و اثرگذاری انجام شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در تمامی دستگاه‌های اجرایی این استان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده و با ۸۴ دستگاه اجرایی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده که این شوراها مکلف هستند سه منکر و سه معروف تخصصی دستگاه خود را در ابتدای سال معرفی و تا پایان سال منکرات را رفع کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اضافه کرد: به طور متوسط هفته‌ای ۱۰ تا ۱۵ گزارش از دستگاه‌های اجرایی در قالب طرح «ناظر ۱۹» به ستاد ارسال می‌شود که مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم انجام می‌شود.

ارجاعی یادآور شد: در سال گذشته ۲۰۰ گزارش قابل اعتنا توسط سامانه ناظر ۱۹ که مختص ادارات هست، دریافت شده که از این تعداد ۱۶۶ مورد با ارتباط تلفنی یا پیامکی با مدیر دستگاه رفع منکر شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد گزارش، ۲۹ مورد از طریق ارسال نامه و پیام کتبی حل و فصل شده و پنج مورد باقی مانده به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند؛ از این پنج مورد، دو مورد با ورود دادستانی حل شده و برای ۳ مورد دیگر پرونده قضایی تشکیل شده و مدیران دستگاه مورد پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.