دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان:

حجم ذخیره سدهای استان به ۹۱ میلیون متر مکعب رسید

منصور ستوده

همدان _مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان حجم ذخیره سدهای استان را ۹۱ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: مشکلی در تامین آب شرب استان همدان وجود ندارد ولی رعایت الگوی مصرف باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان،منصور ستوده اظهار داشت: از ابتدای سال آبی ۹۸ تاکنون ۶۰۷ میلیمتر بارش برف و باران در سطح استان همدان رخ داده که خوشبختانه وضعیت ذخایر آبی همدان با این بارش‌ها بهبود یافته است. 
وی افزود: سال آبی جاری ۶۰۷ میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان رخ داد که این رقم سال گذشته ۳۸۹ میلی‌متر و در متوسط بلندمدت ۳۴۵ میلی‌متر بوده و بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد و نسبت به بلندمدت ۷۶ درصد افزایش داشت. 
ستوده با اعلام اینکه سد اکباتان همدان ذخیره خوبی را نسبت به سال گذشته داشته است، تصریح کرد: حجم سد اکباتان در حال حاضر به ۲۶ میلیون و ۱۵۰ هزار مترمکعب کاهش یافته و این در حالی است که سد اکباتان همدان در ابتدای سالجاری سرریز کرده بود. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اعلام اینکه در حال حاضر ورودی سد سرابی تویسرکان صفر است، گفت: سد سرابی تویسرکان ۷ میلیون و ۸۲۰ هزار مترمکعب حجم ذخیره دارد که ۸۵ درصد پر می باشد. 
ستوده افزود: سد کلان ملایر نیز اکنون به میزان ۴۳ میلیون و ۲۰ هزار متر مکعب ذخیره آب دارد که در حال حاضر به میزان ۹۶ درصد از حجم مخزن را تشکیل می دهد. 
 وی ادامه داد: سد شنجور رزن نیز با حجم ۴ میلیون ۵۱۰ هزار متر مکعب، به میزان ۸۷ درصد حجم آن پر شده است . 
ستوده در پایان به سد نعمت آباد اسدآباد اشاره کرد و گفت: حجم ذخیره این سد در حال حاضر ۳  میلیون متر مکعب است که ۶۴ درصد از آن پر می باشد. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.