یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

اعتصاب خلبان‌ها، هزاران پرواز «بریتیش ایرویز» را لغو کرد

ایرویز

صدها خلبان شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» از فردا به مدت دو روز در اعتراض به سیاست‌های مدیریتی این شرکت اعتصاب می‌کنند و در آستانه این رخداد، هزاران پرواز این شرکت لغو شده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، در پی اعلام اعتصاب عمومی خلبانان شرکت هواپیمایی انگلیسی «بریتیش ایرویز» که قرار است روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته انجام شود، هزاران پرواز این شرکت لغو شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نزدیک به پنج هزار خلبان هواپیمایی بریتیش ایرویز قرار است در اعتراض به مدیریت این شرکت هواپیمایی در زمینه شرایط استخدام در این اعتصاب دو روزه شرکت کنند.

در آستانه این اعتصاب دو روزه، بریتیش ایرویز، هزاران پرواز را در سراسر وب‌سایت‌های رزرو بلیط هواپیما و دیگر آژانس‌های مسافرتی لغو کرده است.

مدیریت بریتیش ایرویز هشدار داده است در صورت ادامه اعتصاب‌ کارکنانش، بسته‌های مربوط به مزایای کارکنانش را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

طبق این گزارش، تمامی کارکنان بریتیش ایرویز واجد شرایط استفاده از مزایای 90 درصد تخفیف پروازهایی هستند که دارای صندلی خالی یا قابلیت ارتقاء به «بیزنس کلاس» هستند و تمامی این مزایا بر اساس رتبه یا موقعیت خلبان یا دیگر کارکنان به آنها تعلق می‌گیرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، خلبان‌ها به فشار کاری بالا و عدم انطباق درآمد با میزان کار معترض هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.