سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

۴۰۰ هزار زائر از خراسان رضوی عازم پیاده روی اربعین می شوند

پیاده روی زائران اربعین حسینی در مسیر نجف

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس برآوردها در مجموع ۱۰۰ هزار نفر از اتباع کشورهای همسایه و ۳۰۰ هزار ایرانی از این استان برای حضور در مراسم اربعین به عراق سفر می کنند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق براتی افزود: تا صبح امروز سه شنبه دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کل کشور در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از این تعداد افزون بر ۱۹۵ هزار نفر از استان خراسان رضوی هستند.

وی ادامه داد: با حذف روادید و امکان سفر اتباع خارجی مقیم استان خراسان رضوی به عتبات عالیات ۲۰ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم در خراسان رضوی نیز در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند که این تعداد در آمار ۳۰۰ هزار نفری اهالی خراسان رضوی لحاظ شده است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: علاوه بر ۵۰ هزار نفر از اتباع افغانستان که طی ایام اربعین از مرز دوغارون وارد استان خواهند شد ۵۰ هزار نفر از اتباع کشور پاکستان نیز پس از سفر به مشهد عازم عتبات عالیات می شوند.

براتی افزود: در مجموع ۹۰ درصد مجموع زائران اربعین خراسان رضوی با استفاده از ناوگان عمومی هوایی، ریلی و جاده ای عازم عراق می شوند و برآورد می شود فقط ۱۰ درصد آنها خودروی شخصی را برای رسیدن به مرزهای اعلام شده در کشور عراق انتخاب کنند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.