یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی :

توزیع روزانه ۲۰۰۰ پرس غذا در موکب امام رضا(ع) مرز دوغارون

قائم مقام

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه بازدید از موکب امام رضا (ع)در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان گفت: بیش از ۳ هزار خادم و خادمیار آستان قدس رضوی در دو مرز ورودی به ایران و ۴ مرز خروجی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت رسانی می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی خاکسار قهرودی در حاشیه  بازدید از  موکب امام رضا (ع)در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان گفت: حال و هوای این موکب حسینی است و کسانی که در این مکان معنوی خدمت می‌کنند، همانند زائرین پیاده ابا عبدالله علیه‌السلام در راهپیمایی اربعین ماجور هستند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: تمام مسئولان در کنار نیروهای مردمی شبانه‌روز در اینجا تلاش می کنند، تا زائران افغانستانی احساس غربت نکنند.

خاکسار قهرودی برپایی آشپزخانه، تأسیس دو نانوایی، امکانات فرهنگی همچون غرفه نقاشی برای کودکان و حضور مستمر روحانیون را از اقدامات مهم این موکب دانست و گفت: توزیع روزانه بیش از ۲ هزار پرس غذا و ۴ هزار قرض نان به صورت رایگان بخشی از تلاش خادمان این موکب است تا زائرین افغانستانی اربعین با آرامش از این مسیر عبور کنند.

وی افزود: در شرایط عادی ارائه این خدمات به مردم در این سطح و کیفیت امکان پذیر نیست، اما عشق به امام حسین علیه السلام همه ارگان‌ها و نیروهای مردمی را جمع کرده تا این خدمات محقق شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این موکب از چهاردهم مهرماه آغاز به کار کرده است و تا زمانی که لازم باشد با تمام توان به کار خود ادامه خواهد داد.

خاکسار قهرودی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار خادم و خادمیار آستان قدس رضوی در دو مرز ورودی به ایران و ۴ مرز خروجی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام خدمت رسانی می‌کنند، افزود: در این مرزها روزانه هزاران نفر از خدمات آستان قدس بهرمند می‌شوند.

سردار ماشاالله جان نثار فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی نیز که در این بازدید قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی را همراهی می‌کرد در جمع خبرنگاران گفت: آستان قدس در همه مرزهای ورودی و خروجی زائرین اربعین خدمات معنوی و مادی ارزشمندی ارائه می‌دهد.

وی گفت: این خدمات نسبت به سال گذشته منظم تر و منسجم تر شده است.

شایان ذکر است؛ قائم مقام تولیت آستان قدس در حاشیه این سفر از فعالیت‌های هنگ مرزی تایباد در مرز دوغارون نیز بازدید کرد.

منبع: استان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.