دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

زائران مصدوم در حادثه رانندگی دربیمارستان های شیراز بستری شدند

عیادت خادمان از بیماران بستری در بیمارستان ها در روز میلاد امام رضا(ع)

شیراز -در پی واژگونی اتوبوس حامل جمعی از زائران اربعین حسینی که از شهرستان داراب عازم کربلا بودند و در کشور عراق دچار سانحه شدند، مصدومان این حادثه از طریق هوایی به آبادان و سپس به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز منتقل و در بیمارستان‌های شیراز بستری شدند.

به گزارش قدس آنلاین؛ سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز یک‌شنبه با حضور در بیمارستان شهید رجایی روند ارایه خدمات درمانی به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد .

دکتر علی اکبری  ضمن بازدید از بیمارستان شهید رجایی، بیمارستان مسلمین و بیمارستان شهید بهشتی شیراز  از نزدیک روند ارایه خدمات درمانی به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی را بررسی کرد.

دکتر  علی اکبری سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه عیادت از مصدومان این حادثه گفت: ۳۴ مصدوم این حادثه با ۳۰ دستگاه آمبولانس ۱۱۵ فارس، همچنین آمبولانس های نظامی، انتظامی و خصوصی، به بیمارستان های شهید رجایی، شهید دکتر چمران، نمازی، مسلمین و شهید بهشتی منتقل شدند.

او با بیان اینکه مصدومان این حادثه دچار آسیب دیدگی از ناحیه دست، پا، گردن، سر و قفسه سینه شده اند، افزود: ۲۲ مصدوم در بیمارستان شهید رجایی، یک مصدوم در بیمارستان شهید دکتر چمران، یک مصدوم در بیمارستان نمازی، یک مصدوم در بیمارستان شهید بهشتی و ۹ مصدوم در بیمارستان مسلمین بستری شدند.

دکتر اکبری ادامه داد: تاکنون یکی از مصدومان بیمارستان شهید رجایی، همچنین مصدوم اعزامی به بیمارستان نمازی، ترخیص شده اند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه با اشاره به ارائه خدمات اولیه درمانی شامل ویزیت، معاینه، رادیولوژی، سونوگرافی و سی تی اسکن به مصدومان در بیمارستان ها گفت: بیشتر مصدومان از وضعیت بالینی مناسبی برخوردار هستند و روند ارایه خدمات درمانی در حال انجام است.

در تصادف دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی در نزدیکی‌های جصان به دوگونی استان واسط  عراق که روز ۱۹ مهر رخ داد ۶۶ نفر دچار حادثه شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.