پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

کشیک ویژه ایام پایانی ماه صفر در شعب قضایی خراسان رضوی فعال می‌شود

دادگستری خراسان رضوی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: شعب کشیک در ایام پایانی ماه صفر برای ارائه خدمات قضایی به مردم و زائران در تمامی دادسراهای شهرستان‌های این استان به ویژه مشهد مقدس فعال می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، دادگستری خراسان رضوی گزارش داد: همه دستگاه‌های این استان در میزبانی شایسته از زائران دهه آخر ماه صفر همکاری کنند.  

وی با اشاره به خدمت رسانی همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به زائران حضرت رضا (ع)  گفت: انتظار می رود دسته‌ها،  هیات های مذهبی و ایستگاه های صلواتی ضوابط امنیتی، بهداشتی و ترافیکی را رعایت کنند و  همکاری لازم را با مقام‌های انتظامی و امنیتی داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: شورای هیات‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بر فعالیت دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به طور مستمر در دستور کار خود قرار دهند.

درودی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز باید تمهیدات لازم در خصوص تهیه ناوگان مسافربری جاده ای برای بازگشت زائران و مسافران فراهم کند و در صورت نیاز از هم اینک از استان‌های مجاور نیز درخواست شود تا به کمک ناوگان جاده ای استان بیایند تا مشکلی برای بازگشت زائران به وجود نیاید.

 وی ادامه داد: امید است همه توفیق خدمت بی منت و صادقانه به زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) را بیابند و بتواننند میزبان شایسته ای برای زائران امام رئوف باشند.

پارسال دو میلیون نفر از اقصی نقاط ایران و جهان برای شرکت در آیین‌های سوگواری دهه آخر ماه صفر به مشهد سفر کردند و پیش‌بینی امسال، جمعیتی فراتر از دو میلیون نفر است که افزون بر نیم میلیون نفر آنها با عنوان "زائر رضوی" به سوی مشهد و حرم مطهر امام رضا (ع) پیاده‌روی می‌کنند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.