دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

توسط جمعیت هلال‌احمر قوچان صورت گرفت؛

ارائه خدمات امدادی به بیش از ۲ هزار زائر پیاده حرم رضوی

زائران پیاده دهه آخر صفر

سرپرست جمعیت هلال‌احمر قوچان از ارائه خدمات امدادی به ۲۴۵۸ نفر از زائران پیاده علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) توسط امدادگران این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، مسعود برازنده سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان قوچان  با اشاره به اجرای طرح همسفران خورشید توسط جمعیت هلال‌احمر استان خراسان‌رضوی عنوان کرد: این طرح در محورهای مواصلاتی منتهی به حرم مطهر رضوی و با محوریت ارائه خدمات امدادی به زائران پیاده علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) اجرا شد و بر همین اساس به ۲۴۵۸ زائر پیاده دهه آخر صفر در محدوده شهرستان قوچان خدمات امدادی ارائه داده‌ شد. 

وی ادامه داد: در اجرای این طرح از چهار دستگاه آمبولانس، سه دستگاه خودرو کمک دار سبک، یک دستگاه خودرو ست نجات و دو دستگاه خودرو سواری استفاده شده‌است و ۱۱۳ امدادگر به صورت داوطلبانه در دو پایگاه سیار واقع در محور قوچان- فاروج ورودی روستای قوچان عتیق( شهرکهنه) و محور قوچان- چناران  در روستای علی زینل به ارائه خدمات امدادی پرداختند. 
  سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان قوچان بیان کرد: ۱۰۲۵ نفر از مراجعه کنندگان خدماتی از قبیل کنترل فشارخون، اخذ داروهای غیرتخصصی و تست قندخون دریافت کرده‌اند و برای ۱۴۳۳ نفر نیز خدماتی از قبیل تاول‌درمانی، بانداژ، پانسمان و شست‌وشوی زخم ارائه‌ شده‌ است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.