یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

نماینده ولی فقیه در استان یزد :

مسئولان توجه ویژه‌ای به تقویت حمل و نقل ریلی کشور داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان یزد

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه انشاالله مردم یزد در سخنرانی رئیس جمهور حضوری گسترده دارند گفت: مسئولان توجه ویژه‌ای به تقویت حمل و نقل ریلی کشور داشته باشند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازدفتر نماینده ولی فقیه دراستان ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در ارتباط با نیازهای استان یزد که باید در سفر رئیس جمهور مورد توجه قرار گیرند اظهار داشت: کارهایی که باید در استان یزد انجام شود یا ادامه پیدا کند، در ارتباط با مسائل مختلفی از جمله مباحث اقتصادی، رونق تولید، توجه به فرهیختگان و تقویت بنیه دانش‌بنیان استان است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت یزد بر سایر موارد در این استان تقریبا غلبه پیدا کرده، به افراد متخصص و محقق به ویژه جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی نیاز داریم تا با حمایت از آنها در فعالیت‌های دانش‌بنیان، مشکلات صنایع در یزد را برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: حوزه دانش‌بنیان استان یزد باید بیش از پیش تقویت شود و از جوانانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند به گونه‌ای حمایت کنیم که هر کارخانه از حداقل دو یا سه نفر این متخصصان بهره‌مند باشد.

ناصری یزدی با بیان اینکه توجه به این منظور بسیاری از مشکلاتی که در حوزه تامین قطعات و نیازمندی‌های صنایع وجود دارد را برطرف می‌کند گفت: هر نیازی که در ارتباط با قطعات و سایر موارد وارداتی وجود دارد را باید در اختیار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و متخصصان این حوزه قرار دهند و مطمئنا به این وسیله، در مدت یکی دو سال زمینه خودکفایی کشور در بسیاری از این نیازها فراهم می‌شود.

اعتبار انتقال آب به استان یزد افزایش یابد

امام جمعه یزد یکی از مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه را مسئله آب دانست و افزود: یکی از مسائل مهم کشور ما، مسئله آب است که در سفرهای قبلی هم به کرات مورد توجه بوده و مقام معظم رهبری هم به این موضوع تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در این دولت هم اقدامات و تاکیدات زیادی در ارتباط با بحث آب استان صورت گرفته گفت: راهکارهای زیادی برای این موضوع هست و مطرح شده ولی الان نیاز است که مسئولان وقت، اهتمام و اعتبار بسیار زیادی برای رفع این مشکل اساسی استان یزد در نظر بگیرند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: بحث خط ریلی استان یزد یکی دیگر از مواردی است که باید به صورت گسترده مورد توجه قرار گیرد، با توجه به ارتباطی که یزد با دیگر استان‌ها دارد اگر خط ریلی به صورت گسترده مورد تقویت قرار گیرد، هم سرعت حمل و نقل در یزد کاهش پیدا می‌کند هم دیگر شاهد این حجم تصادفات رانندگی در یزد نخواهیم بود.

امام جمعه یزد افزود: توصیه من در کل کشور این است که دولت عنایتی در کل کشور انجام دهد و سرمایه‌گذاری جدی در حوزه تقویت خط ریلی کشور به ویژه یزد اختصاص پیدا کند، رونق بسیار گسترده‌ای در حوزه حمل و نقل کشور رخ می‌دهد.

وی در ارتباط با وضعیت فعلی خط ریلی یزد اظهار داشت: الان خط ریلی یزد از میان شهر عبور می‌کند و مشکلات متعددی برای مردم ایجاد کرده که برای رفع این مشکل پیشنهاد شده خط ریلی به خارج از منطقه شهری منتقل شود در حالی که این اقدام امکان دسترسی به راه آهن را برای مردم سخت می‌کند و همین کار خودش مشکلات جدید به وجود می‌آورد.

خط ریلی یزد زیرزمینی شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد اظهار داشت: به نظر می‌رسد اگر مسئولین برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند که خط ریلی یزد قبل از ورود به منطقه شهری زیرزمینی شود و در خارج شهر دوباره به روی زمین برگردد، نه تنها دسترسی مردم از امکان حمل و نقلی سخت نمی‌شود بلکه مشکلاتی که الان داریم هم مرتفع می‌گردد.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: در این پروژه علاوه بر اینکه می‌توان ایستگاه مرکزی راه‌آهن را هم به زیر زمین منتقل کرد، مسیری که الان خط ریل عبور کرده را می‌توان به عنوان یک بلوار بزرگ مورد استفاده قرار گیرد و هم منافع تجاری و اقتصادی برای یزد به دنبال داشته باشد و هم زمینه اتصال بخش‌هایی که راه‌آهن از هم جدا کرده را فراهم کند.

وی بر ضرورت توجه رئیس جمهور در ارتباط با شهرستان‌هایی که برای سفر انتخاب می‌کند تاکید کرد و افزود: افرادی که برای این سفر برنامه‌ریزی می‌کنند باید با نهایت بی‌طرفی به فکر توسعه همه جانبه استان باشند.

انتها ی پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.