یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

معاون عمرانی استاندار خبر داد؛

تخصیص ۲۷۳ میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی

روحانی

خراسان شمالی-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی خبر داد: تا کنون از محل اعتبارات دو سفر ریاست جمهوری به استان ۲۷۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، رضا رجب زاده در نشستی با محوریت پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان، اظهار داشت: افزون بر ۲۲۰ میلیارد تومان این اعتبارات مربوط به سفر ریاست جمهوری در سالجاری و ۵۰ میلیارد تومان مربوط به سفر گذشته است.

رجب زاده افزود: در سفر کاروان تدبیر و امید به خراسان شمالی در سالجاری ۴۴ طرح و پروژه با ۵۹۴ میلیارد تومان اعتبار و ۳۴۴ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی مصوب شد که ۲۹۵ میلیارد تومان در سال ۹۸ و ۲۹۹ میلیارد تومان در سال ۹۹ تخصیص خواهد یافت.

وی مطرح کرد: زمان تعیین شده از سوی ریاست جمهوری برای اتمام این پروژه ها پایان سال ۹۹ است که برنامه زمان بندی برای پیگیری، اجرا، کنترل و نظارت مصوبات سفر توسط دستگاه های اجرای استان تهیه شده است.

رجب زاده تاکید کرد: برنامه زمان بندی باید دقیق و قابل کنترل و نظارت باشد و تعریف پروژه ها به گونه ای باشد که با تخصیص کامل اعتبارات، آن پروژه به بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت با پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا خواهد بود، خاطر نشان کرد: بخشی از این پروژه ها در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و بنابراین روند انجام کارها باید تسریع یابد.

رجب زاده اشاره داشت: در حوزه عمرانی استان کمیته پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری و ملاقات های استاندار با مسئولان مختلف کشوری در مرکز و استان تشکیل شده است که دستگاه های اجرایی باید به موقع به مکاتبات این کمیته پاسخ دهند و پیگیر مصوبات این جلسات از وزارتخانه مربوط باشند.

رجب زاده در پایان سخنان خود خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: برای پیگیری و اجرای مصوبات اهتمام داشته باشید و مشکلات موجود را احصا و اعلام کنید تا برای رفع آن اقدام شود.

در ادامه این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی هم اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری ۱۸ تفاهم نامه انعقاد قرارداد شد که تا کنون ۱۴ تفاهم نامه امضا شده است و پیگیر هستیم مابقی نیز امضا شود.

محمود قنبری افزود: در قالب این تفاهم نامه ها ۱۲۰ پروژه تعریف شده است که اعتبارات ریالی آن ۱۰ هزار میلیارد تومان و به همان میزان رقم ارزی است.

قنبری تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل ملزم به پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.